Metin 2 hakkında 7 senelik izlenimlerim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hiç oynamadım ama bir şey kaybettiğimi düşünmüyorum.

Her oyun zaman kaybıdır. Ama Metin2 ve benzeri online oyunlar hem zaman hem para kaybıdır. Şükür öyle online takımtım yok :) varsa yoksa cs.

Açıkçası her oyun zaman kaybıdır demek benim açımdan çok yanlış bir yorum. Bazı oyunlar var ki oynadığınızda roman okurmuş gibi olursunuz. Oyunlar zaman kaybı ise filmler de zaman kaybıdır bence. Yani her oyunu bir tutmak hiç doğru değil. Kesinlikle birçok oyun size inanılmaz deneyimler yaşatabilir. Tabi Metin 2 ve ya Knight Online gibi oyunlar kesinlikle bunlardan değil.

Metin 2 açıkçası rahat 3 yıl oynamışımdır. İlk oynadığım oyunlardandır. Bu arada yaşım 15. Gerçekten çok güzel hissetiriyordu. Ama bu oyunun saçmalık olduğunu farkettim ve 11 yaşımda bıraktım yani erken kurtuldum. Bu yüzden pek bir zararı olmadı. Tek kaybı zaman.

Bende daha dün bıraktım,haklısınız bağımlılık yapıyor. Bende 6 senedir oynuyordum.

Kuzenim 32 yaşında 14 yıl boyunca bu oyunu oynadı.
Tıpkı senin dediğin gibi geceleri de oynuyordu.
Bize geldikleri zamanlarda 15 dk. salonda oturur sonra PC'ye geçer ve gidene kadar Metin2 oynardı.
Nihayetinde ise çarını 250 TL'ye sattı ve oyunu bıraktı.
Bu kadar basit.
14 senesini 250 TL'ye harcadı adamcağız.
Kardeşim iyi güzelde oyun türki' e geleli 14 sene olmadı ki.

Ben 5 dakika oynadım saçma buldum başlamadan bıraktım 5 sene önce bundan 2 sene önce kardeşim oynamaya başlamıştı sürekli bilgisayar basindaydı bir kac kez uyardım. Dinlemedi bir ara bilgisayar başında işim vardı kalk dedim tamam dedi. Ama kalmiyordu beş kez tekrarladım aynı tepki hızlı bir tokat yapıştırdım yüzüne yasakladım dedim bu oyunu bir daha oynarsan fena yaparım seni dedim daha sonra oynamaya geltendi ama bilgisayarda engeldim oyunu öyle kurtardım kardeşimi.
Keşke benimde abim olsaydı da uyarsaydı.:lanet:

Ya şöyle birşeyde var. Hangi oyun bağımlılık yapmıyor? Lol diye ağlayan koskoca adamlar varken metin2 gayet masum. Çok saçma yorumlar okuyorum gerçekten :).

5 yılım geçti. Anlatmak dahi istemiyorum, o müziği bile dinleyince tekrar indirip oynama isteği geliyor insana. Hayatımda hiç bir oyun yüzünden bu kadar kendimi suçlamamıştım. Tamamen zaman kaybı, 5 yılımı kitap okuyarak geçirseydim keşke.

Hala hiçbir oyundan alamadığım kadar zevkli bir oyundu ama 4 yıldır elimi sürmüyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı