Metin 2 Kasma Problemi

ismail34

Kilopat
Oyunu yıllardır oynuyorum daha önce böyle değildi. Şu son 1-2 yılda kasmaya başladı. Oyunda kalabalık alanlara gidince bilgisayarımın kasasından çıkan ses artmaya başlıyor ve kasıyor. Kısacası oyundan eskisi gibi verim alamıyorum. Windows 10 kullanıyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Sistem özelliklerim aşağıdaki görsellerde mevcuttur.
son 2.png

son 3.png

son 4.png

son 6.png

son 7.png

son.png

@Recep Baltaş @Ali Güngör

Son düzenleyen: Moderatör:
@THE_MILLER Öncelikle Bilgisayar 10 gün önce format attım belirtmek isterim.Daha sonra istediğiniz loglar bu linktedir.

Log - Pastebin.com

Belirtmek istediğim diğer bir husus Driver Booster ile bilgisayarı tarattığımda aldığım sonuçlar

forum 1.png

Driver Reviver ile aldığım sonuçlar

forum 2.png

@THE_MILLER @JaroxJamaica @Ali Güngör @Recep Baltaş @MF @Murat5038 @BilgisayarKurdu Özellikle sizden onay almadan hiçbir program vesilesiyle güncelleme yapmadım.Sizlerden yanıt beklemekteyim. Teşekkürler.

Driveer Revier'da belirtilen tümden yanlış olmakta. Diğer yazılıma da güvenmeyin. Bu yazılımları kurup taratmaya gerek yok. Örneğin Windows 7 sürücüsünü Windows 10'a kurmaya çalışmakta, sonucunda da sistem kararsızlığına yol açmakta. O yazılımları kaldırın.

İstediğim log format atmadan önceydi. Sorun halen devam ediyorsa zaten kaynak donanımsaldır. Isınma ve DDR2 ram kullanımı gibi.

@THE_MILLER oyunu uzun zamandır oynuyorum 2 yıl öncesine kadar böyle sorunla karşılaşmıyordum. Metin2 oyununda gayet iyi performans alıyordum. Çözüm nedir? Donanımsal olarak ne gibi değişiklikler yapmam lazım?

Başka oyunlarda performans kaybı yoksa sorun Metin 2 oyunundandır, eklenen özellikler ve performans uyumlu olmayan yenilikler. Ramleri değiştirmek için yeni nesil anakartlardan alman gerekir ki buna değmez,masrafı çok olur. Isınma durumunu kontrol edin, ısınma varsa ona göre temizlik ve fan değişimi yapabilirsin. Bunun dışında sorun yok.

Dediğiniz gibi RAM çok masraflı olur buna değmez dediniz. Isınma konusuna gelince anakart üzerindeki parçalarda ısı el yakacak derece. Bu ısı derecesini gösteren programlarla da kontrol ettiğimde alev simgesi beliriyor göstergelerde. Eğer ısı problemini giderirsem sorun çözülebilir mi RAM lere dokunmadan? @THE_MILLER

@THE_MILLER ben @ismail33 bu hesabımla yanıt yazıcaktım fakat giriş yaparken böyle bir üye bulunamamaktadır diyor. Hesabım silinmiş ne yapabilirim bu konuda.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı