Metin 2 neden oynanmaz?

Metin 2'nin zamanı 2007-2013'tü. Bu zamanda oynamaması lazım. Para, zaman tüketicisi bir konumda. Eskiden ama mükemmel dostluklar burada oluyordu. Aynı zamanda mükemmel dolandırma teknikleri de bu oyunla gelişmiştir.

İki hafta içerisinde adamın fikri ne kadar da değişmiş 😀

Metin2 p2w olduğu için oynanmaz. Pvp serverlarının da %90'ı dengesiz. Hem de çok basit bir nedenden dolayı. Saldırı hızı.

Ben genelde savaşçı oynamayı severim her düelloda üstün çıkmasam da bazı durumlarda güçlü çıkabilyor o yüzden severim yani. Ama en son oynadığımda bir şeyin farkına vardım ve farkına varınca çok garipsedim. Düz vuruş atıyorum sonra ne kadar hızlandığını görmek için saldırı hızı iksiri içip tekrsr düz vuruş atıyorum aynı. Öfke açıp düz vuruş atıyorum aynı.
PvP sunucuları o kadar özensiz hazırlanıyor ki bunca zaman bunu farkeden veya düzelten olmamış.

Potlardan +%15, farketmeksizin eldeki silahtan +%40, nereden geldiği bile belli olmayan kaynaklardan +%bilmem ne derken savaşçı ninja sura şaman farketmeksizin maksimum saldırı hızında geziyor. Zaten herkes böyle olacakda neden saldırı hızı efsunu var? Orjinal oyunda neden bazı eşyalarda saldırı hızı yokken PvP'lerde var? Neden saldırı hızı potu var?

Yani demek istediğim öfke açmış ve tüm eşyalarına saldırı hızı efsunu getirmiş düz vuruş odaklı bir bedensel karakter ile karabüyü suranın veya diğerlerinin arasında hiçbir fark olmayacaksa neden bedensel diye bir karakter var ki? Veya oyunda neden saldırı hızı var yani.

Bu sadece benim farkettiğim tek bir kusur başkaları neler bulmuştur kim bilir.

İki hafta içerisinde adamın fikri ne kadar da değişmiş 😀
Yine zevkli bir oyun. Ben zaman harcamam. Çünkü içinden çıkamam ve paramda yok :).
Metin2 p2w olduğu için oynanmaz. Pvp serverlarının da %90'ı dengesiz. Hem de çok basit bir nedenden dolayı. Saldırı hızı.

Ben genelde savaşçı oynamayı severim her düelloda üstün çıkmasam da bazı durumlarda güçlü çıkabilyor o yüzden severim yani. Ama en son oynadığımda bir şeyin farkına vardım ve farkına varınca çok garipsedim. Düz vuruş atıyorum sonra ne kadar hızlandığını görmek için saldırı hızı iksiri içip tekrsr düz vuruş atıyorum aynı. Öfke açıp düz vuruş atıyorum aynı.
PvP sunucuları o kadar özensiz hazırlanıyor ki bunca zaman bunu farkeden veya düzelten olmamış.

Potlardan +%15, farketmeksizin eldeki silahtan +%40, nereden geldiği bile belli olmayan kaynaklardan +%bilmem ne derken savaşçı ninja sura şaman farketmeksizin maksimum saldırı hızında geziyor. Zaten herkes böyle olacakda neden saldırı hızı efsunu var? Orjinal oyunda neden bazı eşyalarda saldırı hızı yokken PvP'lerde var? Neden saldırı hızı potu var?

Yani demek istediğim öfke açmış ve tüm eşyalarına saldırı hızı efsunu getirmiş düz vuruş odaklı bir bedensel karakter ile karabüyü suranın veya diğerlerinin arasında hiçbir fark olmayacaksa neden bedensel diye bir karakter var ki? Veya oyunda neden saldırı hızı var yani.

Bu sadece benim farkettiğim tek bir kusur başkaları neler bulmuştur kim bilir.
Zaten hep bedensel var kanka. PVP serverda vs. char. olarak bedensel açıyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam siz kısa bir özet geçmişsiniz yoksa oyunun neden oynanmaması gerektiğiyle ilgili bir kitap yazılır. Bununla birlikte az da olsa Metin2 oynamış kişiler genelde oyunu tamamen bırakamıyor -ben de dahil-. Ara veriliyor ama bir gün yine oynuyor insan işte çünkü oyunun güzel olduğu zamanlarda hakikaten öyle bir eğlenceyi başka oyunda bulmak zordu. Bugün aynı şeyi arıyoruz ama olmuyor. Piyasada doğru düzgün MMORPG yok denecek kadar az zaten.

Dediğim gibi yazacak olsam çok şey yazarım da, uzatmayacağım. Şunu söyleyebilirim, hani belki pandemi dönemi olduğu için aktiflik artmıştır ama sunucu sayılarının azalmasına bakarsak oyun daha ne kadar tutunur bilemiyorum. Şu anda bir şekilde kendini idare ediyor.

Geri
Yukarı