Metin2 1080p'de yazılar çok küçük

İşletim sistemi
Windows 10

zdilara

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarın ekran çözünürlüğü 1920x1080 aynı çözünürlükte oyuna girince yazılar minicik kalıyor. Oyun çözünürlüğünü düşürdüğümde de yazılar bulanıklaşıyor. Windows 10 kullanıyorum, bilgisayarım da Monster Tulpar T5. Oyun dışı başka hiçbir yerde bu şekilde bir hatayla karşılaşmadım. DPI ayarlarından ölçeklendirmeyi devre dışı bırakmayı denedim, ekran kartı driverlarını silip tekrar yükledim şu an hepsi güncel ancak sorun devam ediyor.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    1,4 MB · Görüntüleme: 422
  • Ek Açıklama 2021-01-31 103929.png
    Ek Açıklama 2021-01-31 103929.png
    1,7 MB · Görüntüleme: 589
Metin2 o kadar teknolojik bir oyun değil. Arayüze neredeyse hiç karışamıyorsunuz.

1080P'de oyunu açarsanız envanter ekranın yarısına bile gelmez. Düşük çözünürlükte açarsanız tepesine bile değer.

Birileri uğraşıp eklemediği sürece mümkün olmamalı. Millet de anca harita yapıyor.

Altyapi DirectX 8 ise sasirmam. Grafikler cekilecek gibi degil.

Metin2 oyununu Almanya satın aldığında bile grafik düzenlemesi yapılmayan oyundur bu oyun. Yani 15 senedir aynı grafikler. Özelleştirme çok çok az sadece p2w üzerine kurulmuş bir oyun 12 senemi verdim ama değmeyeceğini çok geç kavradım.

Bir ara 9'a geçelim/geçirelim muhabbeti vardı. Belki sonradan geçilmiştir.

Ortada herhangi bir sorun yok. Hala sorun arıyorsunuz. 1080p'de oyun güzelce açılıyor. Düşük çözünürlükte açmak istiyorsan pencere kullanman en sağlıklısı. Sonuç olarak yine aynı kapıya çıkacak ve küçük göreceksin.

Ölçeklendirmeyi sıfırlamak ve ölçeklendirme ayarındaki "Uygulamaların bulanık olmaması için Winows'un uygulamaları düzeltmeye çalışmasına izin ver" seçeneğini aktifleştirmek işe yarayabilir.

Ama arayüz büyüsün diye çözünürlük düşürmek saçma bence.

Bir ihtimal olarak normalde etki etmez ama bu Metin2, sağı solu belli olmaz.
Direkt masaüstü çözünürlüğünüzü düşürün. Sonra oyunu öyle açmayı deneyin.
Bu arada umarım 16:9 bir çözünürlük seçiyorsunuzdur. Bazı çözünürlükler o orana yakın olsa da oyunlarda sıkıntı çıkartabiliyor. Tavsiyem illa da 1080p'den küçük yapacağım diyorsanız 1280x720 yapmanız.

Bir ara 9'a geçelim/geçirelim muhabbeti vardı. Belki sonradan geçilmiştir.

Ortada herhangi bir sorun yok. Hala sorun arıyorsunuz. 1080P'de oyun güzelce açılıyor. Düşük çözünürlükte açmak istiyorsan pencere kullanman en sağlıklısı. Sonuç olarak yine aynı kapıya çıkacak ve küçük göreceksin.

Ölçeklendirmeyi sıfırlamak ve ölçeklendirme ayarındaki "uygulamaların bulanık olmaması için Winows'un uygulamaları düzeltmeye çalışmasına izin ver" seçeneğini aktifleştirmek işe yarayabilir.

Ama arayüz büyüsün diye çözünürlük düşürmek saçma bence.

Bir ihtimal olarak normalde etki etmez ama bu Metin2, sağı solu belli olmaz.
Direkt masaüstü çözünürlüğünüzü düşürün. Sonra oyunu öyle açmayı deneyin.
Bu arada umarım 16:9 bir çözünürlük seçiyorsunuzdur. Bazı çözünürlükler o orana yakın olsa da oyunlarda sıkıntı çıkartabiliyor. Tavsiyem illa da 1080P'den küçük yapacağım diyorsanız 1280x720 yapmanız.

Hepsini denedim. Yardım için teşekkürler. Oyun buna bir çözüm bulmadığı sürece sorun devam edecek gibi gözüküyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı