Metin2 için PC toplama

Arkadaşlar şu an o kadar bilinçsiz yorumlar yapıyorsunuz ki bir moderatör gelse buraya herkese ayrı ayrı ayar verir. Kardeşimiz 4000 Tl bütçe koymuş bizde ona göre tavsiyede bulunduk. Metin 2 Oynatması için 1500 Tl gibi bir sistem bile yeter. İleride bu oyundan başka oynayacağı oyunlar muhakkak vardır. Bende yıllarca metin 2 oynadım fakat bir süre sonra başka şeyler oynamak istiyor insan. Kardeşimizin yapmak istediği de budur belki biz onun verdiği bütçeye göre tavsiyede bulunuruz. Daha fazla fikirlerine karışma lüksümüz yok. Hata yapmaması için biz öneride bulunup yol gösteriyoruz. İyi bir sistem toplaması bir neden gereksiz olsun.
Konu başlığına dikkatini çekerim. :)

Nekadar başlıkta metin2 için yazsada konu altına belirtmiştim dier oyunlarda en düşük 1080 çözünürlükte rahat bir vaziyette oynamak isterim diye.
Diğer oyunları 1080P çözünürlükte orta ayarlarda oynamak için GTX 750 ti bile yeterli. R9 390x ile 2k çözünürlükte yüksek ayarlarda diğer oyunları oynarsın.

O deilde yönetim ekibinden bir Allahın kulu bile yorum yazmadı.
Hocam işi yokuşa sürmenin mantığı yok. Yönetim ekibi gelince bambaşka bir sistem toplanacağı yok. Onlar gelince 7. nesil çıkmıyor onlar da bu sistemlere yakın önerecekler. Burada ne güzel bir sürü sistem toplandı ki sadece metin 2 ve yeni oyunları sadece 1080 p de açacak bir sistem istiyorsanız 2000 liraya i3 6100+gtx 950 çok rahat işinizi görür. En fazla i5 6500 yaparsınız. Daha öteye gitmenin bir faydası olmaz. Zaten muhtemelen gelişmek için sürekli metin2 oynamak zorundasınız diğer oyunlara arada bir gireceksiniz. Dediğim 2 ekipman yeni oyunları 1080 p orta yüksek arası açıyor. Yani arada bir gireceğiniz oyunlar için tutup 4000 lira dökmeyin bence.

Hocam işi yokuşa sürmenin mantığı yok. Yönetim ekibi gelince bambaşka bir sistem toplanacağı yok. Onlar gelince 7. nesil çıkmıyor onlar da bu sistemlere yakın önerecekler. Burada ne güzel bir sürü sistem toplandı ki sadece metin 2 ve yeni oyunları sadece 1080 p de açacak bir sistem istiyorsanız 2000 liraya i3 6100+gtx 950 çok rahat işinizi görür. En fazla i5 6500 yaparsınız. Daha öteye gitmenin bir faydası olmaz. Zaten muhtemelen gelişmek için sürekli metin2 oynamak zorundasınız diğer oyunlara arada bir gireceksiniz. Dediğim 2 ekipman yeni oyunları 1080 p orta yüksek arası açıyor. Yani arada bir gireceğiniz oyunlar için tutup 4000 lira dökmeyin bence.
Haklısın çoğu noktada aynı fikirdeyim seninle. i3 6100 iyi bir işlemci tek çekirdekte de bayağı iyi performansı var ama mevcut sistemden i3 6100 için vazgeçmesi çok mantıksız olur. İ7 3770 diyorum ben yine. :) i7 3770, i5 6600 ayarında bir işlemci. GTX 950'yi de alıp mevcut anakartına takabilir. İkisi 1200 civari bir fiyat yapıyor. Daha fazlasına hiç gerek yok bence. 1200 TL ile çözülür herşey. :)

@merttrkz önerdiğiniz işlemci güzel bir işlemci fakat arkadaşın anakart 2. nesil işlemcileri desteklediği için 3. nesil bir işlemci bulursa 3. nesil bir anakart alması lazım ve nesil geriledikçe Ram v.s bir çok nimetten yararlanma olayı da gidiyor. Sıfır alınacaksa yeni nesil almak daha doğru olur. Ama 2. el alınırsa dediğiniz hiç pişman etmez (y).

@merttrkz önerdiğiniz işlemci güzel bir işlemci fakat arkadaşın anakart 2. nesil işlemcileri desteklediği için 3. nesil bir işlemci bulursa 3. nesil bir anakart alması lazım ve nesil geriledikçe Ram v.s bir çok nimetten yararlanma olayı da gidiyor. Sıfır alınacaksa yeni nesil almak daha doğru olur. Ama 2. el alınırsa dediğiniz hiç pişman etmez (y).
Soket yapısı aynı diye destekler dedim. Desteklemiyor mu?

Geri
Yukarı