Metin2 kendiliğinden kapanıyor

İşletim sistemi
Windows 10

davett0

Femtopat
Daha fazla  
RAM
Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz
Ekran kartı
NVIDIA GeForce RTX 2060
Anakart
B450M PRO-VDH MAX
İşlemci
AMD RYZEN 5 3600X
Arkadaşlar merhaba. Sizlere uzun zamandır yaşadığım bir problemi aktarmak istiyorum, oyun kendiliğinden herhangi bir hata vermeden (yanıt vermiyor. Çalışmayı durdurdu vs. gibi) belirli bir süre sonra kendiliğinden kapanıyor, bu hatanın gerçekleşmesi bazen 1 saat, bazen de 3-5 dakika sürüyor. Bir anda sanki birisi Görev Yöneticisi'nden kapatmış gibi direkt olarak kapanıyor. Bu hatanın kaynağıyla ilgili bazı forumlarda aynı sıkıntıyı yaşayan insanlara denk geldim, ama bir çözüme ulaşamadım. Kimisi bu hatayı birçok farklı oyunda yaşarken, ben spesifik olarak geçim kaynağım olan oyunda bu hatayı alıyorum ve artık çok irite etmeye başladı. İlk başlarda olay görüntüleyicisinde hata kaynağının "nvd3dum.dll" olduğunu gözlemledim bu hatayı alan insanlar genellikle ekran kartlarını değiştirerek veya eski driverlar yükleyerek bulmuşlar. Ben her ne kadar ekran kartımın çıkış dönemiyle beraber gelen sürücüleri kurmuş olsam da çözüme ulaşamadım, format attıktan sonra olay görüntüleyicisinde bu hatanın artık olmadığını ve farklı bir hata aldığımı fark ettim. Yarın bir AMD ekran kartı ile test yapacağım ama yine de görüntüleyicisindeki hatayı ve, Process Monitor ile Client kapanana kadar kaydettiğim Log'u bırakacağım. Umarım aylardır bulamadığım çözümü Technopat'da bulurum.

Not olarak oynadığım bir private sunucu, fakat official oyunda da aynı problemi yaşıyorum yani genel olarak sadece Metin2 üzerinde yaşadığım bir problem.

Logfile.rar

Dosya Ekleri

• 6s.png
    6s.png
    24,6 KB · Görüntüleme: 42
Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı