Çözüldü Metro 2033 Redux Açılmama Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Hrz20

Kilopat
Yer
Denizli
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar oyunu bugün Steam üzerinden aldım ve indirdim fakat oyun açılmıyor, aşağıdaki ekran görüntüsündeki hatayı veriyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

Not: Oyun dosya bütünlüğünü doğrula dedim fakat eksik dosya bulunamadı diyor.

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de aynı sorun var. Oyuna play verince oyun penceresi açılıp anında kapanıyor. Launch verince ise bu çıkıyor:

Steam'i yönetici olarak çalışırıp dene. Olmazsa Steam Beta'ya katılıp öyle doğrula dosyaları. Çözülmezse bağlanıp bakabilirim.
Recep abi benim laptopa bağlanıp bakabilir misin? Aynı sorun.

Untitled.jpg

Oyunların ana klasöründe bulunan legal.ogv dosyasını silin.

Steam/steamapps/common/Metro 2033 Redux/2033

Dosyayı, legal.ogv adlı boş bir .txt dosyası ile değiştirin.

Yine aynı dosyayı kopyalayıp bir de buraya yapıştırın:

Steam/steamapps/common/ Metro Last Light Redux/

Dosya adının yalnızca legal.ogv kalması için "txt" bölümünü silin.

Oyunu başlatın.

---------------------------------------------------------------------------------------------

Bu da başka bir yol.

Buraya gidin:

Steam/steamapps/common/Metro 2033 Redux/_CommonRedist/vcredist/2012/

vcredist_x64.exe'ye tıklatın ve çalıştırın.

Tekrar sorulduğunda Onarım'ı seçin.

Oyunu başlatın.

Bu arada Overclock yazılımları oyunun çökmesine sebep oluyor, varsa kaldırın.

Eğer F-Secure kullanıyorsanız lütfen Deep Guard özelliğini devre dışı bırakın. Bu önemli.

------------------------------------------------------------------------------------------------

Txt ibaresi nasıl silinir?

Notepad'i açın.
Farklı kaydet, deyin.
Açılan menüden tüm dosyalar'ı seçin.
Şöyle görünen dosya ismini (legal.ogv.txt), şu şekilde (legal.ogv) değiştirip kaydedin.

Bilgisayarım'ı açın. C'yi açmak için çift tıklayın. Arama çubuğuna 'Metro' yazın ve aramanın bitmesi için bekleyin. 'Metro 2033 Redux' adlı 2 klasör göreceksiniz. Örnek veriyorum: C:\Users\UserName\AppData\Local\4A Games\Metro Redux.

Şu adda (110000105e05670) bir alt klasöre sahip bir klasör göreceksiniz. Her ikisini de açın.

1. Eğer bu adda bir klasör göremezseniz 4A Games adlı klasöre gelip Arama kısmından user.cfg'yi aratın.

'user.cfg' belgesi ile karşılaşacaksınız, bu dosyayı masaüstüne kopyalayıp Not Defteri ile açın.

Şu satırı bulun: ph_advanced_physX 1 ve onu ph_advanced_physX 0 olarak değiştirin ve dosyayı kaydedin.

Masaüstüne kaydettiğiniz dosyayı Kes deyin ve klasördeki dosyayla (110000105e05670) Yapıştır diyerek değiştirin ve oyunu başlatmayı deneyin.

2. Üstteki karmaşık sayılı isme sahip klasörü bulamadıysanız dosyayı birinci madde ile rastladığınız klasöre yapıştıracaksınız.

G üzerinden yapın o zaman.

Stem Community'deki çözümler bunlar.

Birçok kişide işe yaramış.

Çalıştığım için diğer çözümlere vakit ayıramadım, ama en popülerleri bunlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı