Çözüldü Metro Exodus kasıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Aatroxx

Hectopat
Daha fazla  
RAM
8
Ekran kartı
RTX 3050 4gb
İşlemci
Ryzen 5 5600h
Oyunu sadece 1080p Low ayarlarda adamakıllı oynayabiliyorum 50-60 FPS arası. Ama sadece kaliteyi bir üste aldığım zaman 20-30 FPS Max alıyorum sorunu anlamadım oyunla kaynaklı olabilir mi ya da RAM?
Dell Gaming G15 Ryzen Edition.

RTX kartınız varmış Metro Exodus enchanted Edition indirimen daha iyi olur. Mozaikleme (teeslation) kapat grafik ayarlarından. Bu arada oyun tam sistem canavarı RAM 16 yapmadan oynanmaz.

Exodus Low'da 10k RAM yiyor. Bence iyi FPS almışsınız olmayan RAM'le xd. RAM arttırmak med ayarda rahat oynamanızı sağlayabilir diye düşünüyorum.

Ben de RAM'dan kaynaklı olduğunu düşünüyorum laptopu yeni aldığım için RAM takviyesi yapamadım kısa zaman da onu da hallederiz Allah'ın izniyle :D

Sıcaklık değerleri ve RAM kullanıma bakabilirseniz sorunun kaynağı anlaşılır zaten büyük ihtimalle RAM'den kaynaklıdır hocam.

Sıcaklık değerlerim normal gözüküyor zaten bir tek bu oyunda problem yaşıyorum optimize olmayabilir diye düşündüm.

Sürücüleri nasıl güncellediniz?

Laptop yeni hocam kontrol ettim güncel olmayan sürücü yok bir GeForce ve Radeon güncellemesi yaptım.
RTX kartınız varmış Metro Exodus enchanted Edition indirimen daha iyi olur. Mozaikleme (teeslation) kapat grafik ayarlarından. Bu arada oyun tam sistem canavarı RAM 16 yapmadan oynanmaz.

Oyun enchanted Edition hocam DLSS performansta oynamama rağmen sadece Low ayarlarda rahat ediyorum.
E

Tek kanal 8 GB RAM performansı etkiliyordur. DLSS'i aktif ettin mi oyunda, biraz FPS artışı sağlar.

Evet performansta oynuyorum.

Hocam arkada çalışan uygulamaları kapatıp RAM'dan kazanmayı deneyin en azından 16 GB yapasıya kadar belki biraz rahatlatır unutmadan MSI Afterburner'dan RAM kullanımızada bakabilirsiniz. Mem Reduct kullanarak yine RAM kullanımınızı düşürebilirsiniz.

Bilgisayarınızda bir sıkıntı yok zaten Metro Exodus'un optimizasyonu kötü Enis Kirazoğlu'nun videosunu izle anlarsın.

Evet bahsettiğini hatırlıyorum ama bu zamana kadar düzelmiştir diye düşündüm
Neyse büyük çoğunluğu RAM olduğunu anladım teşekkürler herkese.👏

Yeni konular

Geri
Yukarı