Metro Exodus Oynarken Ekran Kartının 90 Dereceyi Görmesi

Boromir

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Metro Exodus oynarken ekran kartım (MSI R9 380) 91 dereceye kadar çıktı. Fan hızı ise otomatikte çalışıyor. Sıcaklık 90-91 dereceye kadar ulaştığında oyunu kapattım. Sıcaklığın bu dereceleri bulmasının ekran kartıma bir zararı olur mu? Fan hızını elimle ayarlamalı mıyım?

MSI R9 380 4GB
i5 6600

Not: Kasada ek olarak fan bulunmuyor.

O kadar yüksek sıcaklıklarda sürekli oyun oynamak pek sağlıklı olmaz. Aşağıdaki ayarı deneyip sonucu yazar mısın?
388798

O kadar yüksek sıcaklıklarda sürekli oyun oynamak pek sağlıklı olmaz. Aşağıdaki ayarı deneyip sonucu yazar mısın?
Eki Görüntüle 388798
Bu ayarları yaptığımda sıcaklık en fazla 87 derece, genelde 85 derecede seyretti.
Kasa kapağını açın. Kasa hava akışı sıfır sanırım fan yok ise. En kısa surede fan ekleyin.
Yoksa kartı elinize alırsınız.
Sadece arka kısımda küçük bir egzoz fanı var.
Yoksa kartı elinize alırsınız.
Allah göstermesin, ekran kartı fiyatlarını biliyoruz.
Kulaklığınız var, ses sorun değil ise fan RPM'lerini yükseltin.
Ses sorun olmaz. Peki fan hızını kaça ayarlamalıyım?
R9 380 için normal çünkü aşırı güç harcayan ve aşırı ısınan bir kart şayet yerinizde olsam sıvı soğutma takardım.
Sıvı soğutmaya gerek yok. Sürekli ağır oyun oynamıyorum.
Fan hızının kaç olduğunu yazarsanız daha sağlıklı bilgi verebiliriz.
Fan hızına bakmayı unutmuşum kusura bakmayın. Boşta 45-50, oyun oynarken 50-60 ayarında dönüyor olmalı fanlar. Dikkat etmedim.

Son düzenleme:
Bu ayarları yaptığımda sıcaklık en fazla 87 derece, genelde 85 derecede seyretti.

Sadece arka kısımda küçük bir egzoz fanı var.

Allah göstermesin, ekran kartı fiyatlarını biliyoruz.

Ses sorun olmaz. Peki fan hızını kaça ayarlamalıyım?

Sıvı soğutmaya gerek yok. Sürekli ağır oyun oynamıyorum.

Fan hızına bakmayı unutmuşum kusura bakmayın. Boşta 45-50, oyun oynarken 50-60 ayarında dönüyor olmalı fanlar. Dikkat etmedim.
Kulaklıktayken bile duyulacak ses seviyesine gelmeyecek şekilde ayarlayacaksınız, karttan karta değişir.

Oyun optimizasyon özürlüsü, gereksiz yoruyor sistemi o yüzden böyle şeyler yaşamanız normal, 90 derece kartınıza herhangi bir problem yaratmaz, 102 derece ısıyla HD4350 üzerinde oyun oynardım saatlerce, üstelik kart hala çalışıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı