Metro Exodus'un puanları hakkettiğinden düşük olması

Shaycrom

Decapat
Yer
Steam
Daha fazla  
Ben böyle düşünüyorum. Oyunun atmosferi, hikayesi ve oynanışı çok güzeldi. Ancak bu oyunun puanları neden düşük be? Sizin fikirleriniz nelerdir?

371453

Ben oyunu yerine kitabını tercih ettim. Daha başlamadım. 2033 biraz okuyup bıraktım. Tekrar başlarım diye yanıma aldım ama okumuyorum. Bu da ilginç.

Kitapları çok sürükleyici tavsiye ederim. Bölümler fazla uzun değil zaten, günde bir yada iki günde bir bölüm şeklinde okuyabilirsiniz. Sadece ikinci kitabında hikaye anlatımı biraz farklı onun haricinde insanın hayal etmesi en iyi oyundan daha iyidir.

Yazını okudum. Öznel ifadelerini oyunun suçu olarak göstermen çok saçma. Ben oyunu çok beğendim.

Maalesef bir Metro hayranı olarak oyun berbat. 2012 yılında Amerika'da bir akrabamın hediye olarak getirmesi sayesinde ilk kitabı okudum. Kitabın kapağında görünce oyununu da oynadım. İlk kitap ile ilk oyun kabul edilebilir. İkinci de bir nebze sövülse de kabul edilebilir ama bu...

Oyunu daha az oynadığımı düşünüyorum ama çok da oynanış süresi vaat etmediği için %25'ini bitirmişimdir. Kitapta Anna istasyonda mantar toplarken burada malum bölgemizden ayrılmıyor. Kitapta susmayan vır vır konuşan Artyom dut yemiş bülbüle dönüyor. Kitabın hatırladığım kadarıyla %40-60 arasında gerçeği öğreniyor. Burada 3 dakika geçmeden bam, savaş bitmedi. Kitap yazan/yazacak amcamız da piyasada yok. Kitabın sonunda geçen "Bunker 42" geldiğim noktada ufaktan bahsedildi. Hatırladığım kadarıyla kamyon vb. araçlarla seyahat ediyorlardı. Burada Inception'daki gibi şehrin ortasından tren geçiriyorlar (Gerçekte olabilir, ona lazım yok. Kitapta olmaması, varsa da hatırlamamam sorun.) resmen. Grafikler desek Allahuekber Dağları seviyesinde olmamasına rağmen muazzam olmasa da bu oyunu en kötü ayarlarda açması gereken sistem ağlıyor. İnternette gördüğüm videolara göre de son ayarlar öyle ahım şahım değil. Oyunda yerden bulduğumuz çer öp ile ne lazımsa yapıyoruz. Oyunun başına "Inspired by Metro 2035 novel" yazıyorlarsa hakkını vermelerini bekliyor insan. Artyom karakterini oradan aldık, gerisi bizden deselerdi eyvallah derdim. Last Light'ta söylediğimde çok yükleniyorum belki de diye düşünüyordum. Bu oyundan sonra az bile yaptığımın farkına vardım. Keşke kitap olarak, Türkiye'deki az ama öz kitlesiyle kalsaydı.

Maalesef bir Metro hayranı olarak oyun berbat. 2012 yılında Amerika'da bir akrabamın hediye olarak getirmesi sayesinde ilk kitabı okudum. Kitabın kapağında görünce oyununu da oynadım. İlk kitap ile ilk oyun kabul edilebilir. İkinci de bir nebze sövülse de kabul edilebilir ama bu...

Oyunu daha az oynadığımı düşünüyorum ama çok da oynanış süresi vaat etmediği için %25'ini bitirmişimdir. Kitapta Anna istasyonda mantar toplarken burada malum bölgemizden ayrılmıyor. Kitapta susmayan vır vır konuşan Artyom dut yemiş bülbüle dönüyor. Kitabın hatırladığım kadarıyla %40-60 arasında gerçeği öğreniyor. Burada 3 dakika geçmeden bam, savaş bitmedi. Kitap yazan/yazacak amcamız da piyasada yok. Kitabın sonunda geçen "Bunker 42" geldiğim noktada ufaktan bahsedildi. Hatırladığım kadarıyla kamyon vb. araçlarla seyahat ediyorlardı. Burada Inception'daki gibi şehrin ortasından tren geçiriyorlar (Gerçekte olabilir, ona lazım yok. Kitapta olmaması, varsa da hatırlamamam sorun.) resmen. Grafikler desek Allahuekber Dağları seviyesinde olmamasına rağmen muazzam olmasa da bu oyunu en kötü ayarlarda açması gereken sistem ağlıyor. İnternette gördüğüm videolara göre de son ayarlar öyle ahım şahım değil. Oyunda yerden bulduğumuz çer öp ile ne lazımsa yapıyoruz. Oyunun başına "Inspired by Metro 2035 novel" yazıyorlarsa hakkını vermelerini bekliyor insan. Artyom karakterini oradan aldık, gerisi bizden deselerdi eyvallah derdim. Last Light'ta söylediğimde çok yükleniyorum belki de diye düşünüyordum. Bu oyundan sonra az bile yaptığımın farkına vardım. Keşke kitap olarak, Türkiye'deki az ama öz kitlesiyle kalsaydı.

Haklısınız belki ama o kadar da yerden yere vurmamak lazım. Sonuçta kitaptan uyarlanarak yapılan kaç tane oyun var. Oyunun arkasında kitabın yazarı Glukhovsky de duruyor, bunu durumu da göz önünde bulundurmak lazım. [emoji106]

Oyunun arkasında kitabın yazarı Glukhovsky de duruyor

Hiç sanmıyorum. Para alacağı için "he" demiştir, o kadar. Harikulade bir eserin bu hale getirilmesine hiçbir yazarın müsaade edeceğini düşünmüyorum. O kadar yerden yere vursam en basitinden menüye bile söverdim. Açık dünya yapacağız diye boş bir dünya yapmışlar. Normalde göreve giden yolda ufak çıkmazlar olurdu, oralarda hasarsız maske, mühimmat vb. şeyler bulunurdu. Şimdi ya kocaman bir hiçlik, ya da daha fazla radyasyona maruz kalmış mahluk. Binanın kocaman katında hiçbir şey olmaz mı ya?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı