Metro: Last Light alternatif başlangıç var mı?

Gustavo Fring

Hectopat
Yer
İstanbul/Başakşehir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
System : MSI PULSE GL66 11UEK-048TR Notebook
Mouse : Corsair Katar Pro (CH-930C011-EU)
Headset : Gamenote H2002D
Second Screen: Philips 203V
Meslek
Öğrenci
Başlıkta yazdığım gibi, acaba alternatif başlangıç var mı? Niye bunu soruyorum? Çünkü Metro 2033'ü 4. kez bitirince oyunda 2 farklı son olduğunu öğrendim. İyi ve kötü son. Ben 3 oynayışta kötü son ile bitirmiştim. Dördüncüsünü ise iyi sonla bitirdim. Ama Metro: Last Light'a yeniden başlayınca sanki ilk oyunu kötü sonla bitirmişim gibi başladı. Acaba ben bir şey mi atlıyorum yoksa adamlar bildiğiniz tek başlangıç mı yaptı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunun kötü sonu canon ending olarak kabul ediliyor (asıl son). Yani oyunun nasıl başladığının sizinle ilgisi yok.

Başlıkta yazdığım gibi, acaba alternatif başlangıç var mı? Niye bunu soruyorum? Çünkü Metro 2033'ü 4. kez bitirince oyunda 2 farklı son olduğunu öğrendim. İyi ve kötü son. Ben 3 oynayışta kötü son ile bitirmiştim. Dördüncüsünü ise iyi sonla bitirdim. Ama Metro: Last Light'a yeniden başlayınca sanki ilk oyunu kötü sonla bitirmişim gibi başladı. Acaba ben bir şey mi atlıyorum yoksa adamlar bildiğiniz tek başlangıç mı yaptı?

2033 Hikayeye göre kötü sonla bitiyor. Asıl son o aslında.

Witcher'daki gibi oyun kaydını bir sonraki oyuna aktarma sistemi olsaydı seçimin bir farklılığı olurdu ancak Metro serisi için böyle bir sistem mevcut değil.

Başlangıç olarak 2033'ün sonunu konu alıyor.
Metro Exodus da 2. oyunun iyi sonunu ele alıp oradan başlıyor, ama nedense hiç bahsedilmiyor. Bir de, galiba 4. oyun kötü sonu ele alacak gibi.
Hayır, kötü sonunu ele alarak başlıyor Exodus. İyi son alsaydı (spoiler gelecek)
Khan ölmezdi. Khan ölmüş oluyor Exodus'ta. Büyük ihtimal bomba patlaması yüzünden ölüyor.

Hayır, kötü sonunu ele alarak başlıyor Exodus. İyi son alsaydı (spoiler gelecek)
Khan ölmezdi. Khan ölmüş oluyor Exodus'ta. Büyük ihtimal bomba patlaması yüzünden ölüyor.

Last Light'ta kötü sonda Artyom ölüyor. Yani iyi sonu konu alıyor Exodus. Kötü sonu almış olsa nasıl Artyom yaşıyor o zaman?

Yani adamlar kitaptan bağımsız bir alternatif son yapıyorlar (2033 için) ama last light kitap dışına çıkmayıp ilk kitap nasıl bitiyorsa 2. oyunda öyle başlıyor. Vallahi ben The Walking Dead serisi gibi seçimlerimize göre farklı yani alternatif başlangıç beklerdim açıkçası.

last Light'ta kötü sonda artyom ölüyor. Yani iyi sonu konu alıyor exodus. Kötü sonu almış olsa nasıl artyom yaşıyor o zaman?

Peki last Light'ı nasıl iyi sonla bitirebilirim?

Son düzenleme:
Yani adamlar kitaptan bağımsız bir alternatif son yapıyorlar (2033 için) ama Last Light kitap dışına çıkmayıp ilk kitap nasıl bitiyorsa 2. oyunda öyle başlıyor. Vallahi ben The Walking Dead serisi gibi seçimlerimize göre farklı yani alternatif başlangıç beklerdim açıkçası.

2033 ile aynı. Elinden geldiğince milleti bayılt, konuşmaları bitene kadar dinle, etkileşimlere gir.

Last Light'ta kötü sonda Artyom ölüyor. Yani iyi sonu konu alıyor Exodus. Kötü sonu almış olsa nasıl Artyom yaşıyor o zaman?
Hayır hayır hayır, kesinlikle yanlış bu.
Patlamada Artyom'un öldüğü falan yok. Hatta Exodus'un başında, hastanede iken doktor "çocuk D6 patlamasında çok yara aldı" dedi. Yani ölmedi ama Khan öldü. Kötü sonu ele alıyor Exodus. Belki sadece bendedir bu arada, çünkü önceki oyunları da bitirdim.

Geri
Yukarı