Metro: Last Light'tan çok zevk alınmasına rağmen Exodus'tan zevk alamamak

• Konuyu başlatan tkg
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 160

tkg

Hectopat
Daha fazla  
2020'de ilk bilgisayar aldığım da ilk indirdiğim hikayeli oyun Metro: Last Light idi. Oyun temasıyla hikayesiyle ilerleyişi ile çok zevk vermişti. Kusurları olmasına rağmen oyunu ne yaparsam yapayım 0 mermi ile boss ile savaşıp bıçakla 1vs1 atmak zorunda kalınca oyunu bitiremeden sildim. Metro Exodus'u Epic indirimiyle alıp ufak beklentilerle oynadım ve kanser oldum. Oyunda çok fazla yönümü bulamayıp ölmekten, açık dünya yüzünden oyunun yüzde 20'sini yürüme Simulator deneyimi yaşayıp aynı yer olmamasına rağmen kendi etrafında dolanıyorum değil mi diye hissettim.

Oyunda silah kullanmak zevkli olsa da oyundan sadece adam vurduğumuz yerler hariç hiç zevk alamadım. Oyunun hikayesini az da olsa biliyordum. Girmeden insanların kötü duruma rağmen yaptıkları savaş ideolojik konularında olduğu last light senaryosu daha iyi gelmiş. Ne trendekilerle empati kurdum ne ana karakterin eşiyle olan kısımlardan zevk alabildim. Oyun açılacak diye oynadım çöl kısmına kadar sonra oyuna sövüp oyunu sildim. İnsanlar oyunu çok övüyor şöyle iyi böyle iyi diye. Sorun oyunda mı yoksa ben mi düzgün oynamadım, zevk alamadım diye merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zevkinle alakalı ben de hiç sevmemiştim. Herkesin sevdiği GoW mesela bana çöp gibi geldi sevmedim. Kimsenin sevmediği Watch Dogs’u da çok beğendim. Yani zevkler tartışılmaz ki zaten öyle çok üst düzey bir oyun değil beğenmemen normal herkese hitap etmez.

2033 ile oynamaya başlasan daha iyi olurmuş ama ilk 2 oyun eksiklikleri olsa da metro hayatını atmosfer ve sanat tasarımı ile hikayesi, olay örgüsü ve karakterlerin sunumuyla harmanlamasıyla kesinlikle çok iyiydiler. Exodus'un yürüme simülasyonu veya dünyasında kaybolunacak tarz da olduğunu düşünmüyorum karakterler hikaye vs. oyun bütünüyle iyiydi ve seriye yakışır oldu. Ama Exodus'un ilk 2 oyuna benzemediği noktalar metroyu metro yapan kısımlar olduğu için beğenmeyenler garipseyenlerin sayısıda fazla. Seriyi çok severim exodus da çok iyi oyundur farklı yaklaşım denemeleri başarılı olduğundan oyunu kötü yaptığını düşünmüyorum yine de ilk 2 oyundan sonra garip hissettirdiği bir gerçek.

Geri
Yukarı