Yeni Assassin's Creed'lerden zevk alan var mı?

Makaleler
1
Yer
/
İlk Assassin's Creed 2'yi oynamıştım. Sonra seriyi devam ettirdim. Ezio'nun gitmesinden sonra oyun beni üzse de hala eski tadı alabiliyordum 3 ve 4'te. Ta ki Syndicate'e kadar. En son oynadıklarım sırasıyla Rogue, Unity ve Syndicate. Ve Ezio serisinden sonra açık ara en sağlam oyunu bence Rogue ve sonra Unity'di. Ezio serisinden sonra ilk defa zevk alarak oynadım bu ikisini. 2 ay önce Syndicate'e başladım ve daha dün bitirdim. Etimden et koptu bitirene kadar. Oynanış, dinamikler vs. beni çok yordu. Hikaye zaten o biçim. Dedim belki Origins daha iyidir ama daha oyunu açarken 4 damarım birden tıkandı. Yıllardır hayranı olarak oynadığım seri beni soğutmaya başlattı artık. Assassin's creed'in son oyunlarını ilk seriler gibi hala zevkle oynayabilen var mı yoksa sadece ben mi rahatsızım?

İlk Assassin's Creed 2'yi oynamıştım. Sonra seriyi devam ettirdim. Ezio'nun gitmesinden sonra oyun beni üzse de hala eski tadı alabiliyordum 3 ve 4'te. Ta ki Syndicate'e kadar. En son oynadıklarım sırasıyla Rogue, Unity ve Syndicate. Ve Ezio serisinden sonra açık ara en sağlam oyunu bence Rogue ve sonra Unity'di. Ezio serisinden sonra ilk defa zevk alarak oynadım bu ikisini. 2 ay önce Syndicate'e başladım ve daha dün bitirdim. Etimden et koptu bitirene kadar. Oynanış, dinamikler vs. beni çok yordu. Hikaye zaten o biçim. Dedim belki Origins daha iyidir ama daha oyunu açarken 4 damarım birden tıkandı. Yıllardır hayranı olarak oynadığım seri beni soğutmaya başlattı artık. Assassin's creed'in son oyunlarını ilk seriler gibi hala zevkle oynayabilen var mı yoksa sadece ben mi rahatsızım?
Ben hiçbirini oynayamıyorum. Oyuna ısınamıyorum işte.

Kişinin oyun zevkleri değişebilir bende seriyi seviyorum ama Rogue canımı sıktı oynayamadım belki daha yüksek grafikli oyunlara alışınca biraz düşük grafik sıkmışta olabilir.

Ben de 2015'te Assassin's Creed 2 almıştım. Oyunun verdiği zevk mükemmeldi. Ve Ezio'nun olduğu diğer oyunların oynanışlarını izledim. Çok güzel yapmışlar demiştim. Fakat bilemiyorum Unity'den sonrası aşırı tuhaf geldi bana. Hele yeni çıkacak olan oyun daha da tuhaf geldi bana. Arkadaş o kıyafetsiz gizlenmeden suikastçi olur mu diyorum kendi kendime. 😀

Assasin's Creed serisinde oynadığım tek oyun Black Flag idi. Zamanında deniz ve korsan temalı piyasadaki rakipsiz tek kaliteli oyundu ama ona rağmen Assasin's Creed'in bildiğimiz kılıç kalkan dövüş sistemini bir türlü sevemiyordum. Hala da sevemiyorum. Özellikle son oyunlar çizgisinden çok şaştı. Seveni vardır illa ki ama Assasin's Creed serisi tamamen para sağma serisine döndü. Sırf adı yüzünden satan kalitesiz bir seri haline geldi. Eski oyunları oynamış oyuncu kitlesinin ortak görüşü bu şekilde.

Unity'den sonrası pek sarmadı.
AC Serisini Unity Öncesi ve Unity Sonrası diye 2'ye ayırıyorum şahsen. Unity'den beklentim çok fazlaydı ve oyun çıktığında tam bir faciaydı. AC hayranı olmama rağmen soğuttu kendinden, seriden.

Yeni çıkan AC oyunlarına AC gözüyle bakarsan zevk almayabilirsin farklı bir oyunmuş gibi bakarsan ortalamanın bir tık üstü oyun bulabilirsin ya da kendin sevmeyebilirsin bu senin zevkine kalmış bir şey ben şahsen son çıkan 2 oyunu sevmedim ama şu viking konsepti ilgimi çekiyor.

Origins hoştu. Odyssey bence onun kopyası ama insanlar bayıldı.
Ezio sevenlerin çoğunun seriyi onunla tanıdığı için öyle olduğunu düşünüyorum. İlk oyunu zamanında oynayanların sayısı çok az.
Unity o çıkışla bitirdi kendini benim için. Zıplama animasyonuna da gıcık oluyorum.
Syndicate'i de pek semevim.
Rogue 4'ün devamı gibi olmuş. Kopyala yapıştır. Karı ve 4'ü seven biri olarak severek oynadım ama başlı başına bir oyun gözüyle bakmıyorum.
3, 4 çıkana kadar favorimdi.
Ezio serileri hoştu ama 3 çıkana kadar da ilk oyun favorimdi. Serinin devam etmesini sağlayan oyun o. Seri olması onunla başladı. Tutmasa bir Prince of Persia oyunu gibi kalacaktı.

Origins hoştu. Odyssey bence onun kopyası ama insanlar bayıldı.
Ezio sevenlerin çoğunun seriyi onunla tanıdığı için öyle olduğunu düşünüyorum. İlk oyunu zamanında oynayanların sayısı çok az.
Unity o çıkışla bitirdi kendini benim için. Zıplama animasyonuna da gıcık oluyorum.
Syndicate'i de pek semevim.
Rogue 4'ün devamı gibi olmuş. Kopyala yapıştır. Karı ve 4'ü seven biri olarak severek oynadım ama başlı başına bir oyun gözüyle bakmıyorum.
3, 4 çıkana kadar favorimdi.
Ezio serileri hoştu ama 3 çıkana kadar da ilk oyun favorimdi. Serinin devam etmesini sağlayan oyun o. Seri olması onunla başladı. Tutmasa bir prince of persia oyunu gibi kalacaktı.

Ubisoft'un artık kopyala yapıştır olması beni şaşırtmıyor kendileri bunun üzerinde dikkat edeceğiz demişti ama sanmıyorum gene kolaya kaçıcaklardır zaten yeni çıkan AC oyununda bunu göreceğiz.

Geri
Yukarı