Metro üçlemesi neden bu kadar iyi?

Hikayesi 3. oyun hariç beni çekmedi içine. İlk iki oyunu sadece atmosfer ve gerilimi için oynadım. Ama evet gerçekten iyi bir seri.

Herhangi bir sırrı yok oyunun. Sadece siz çok sevmişsiniz, oyunun içine girmişsiniz o kadar. Bence 2033 zamanı için bile çokta iyi olmayan sıradan bir FPS/ hayatta kalma oyunu. FPS anlamında Doom, Wolfenstein, Half- Life veya direkt olarak benzer tür olan Stalker gibi bence daha iyi olan oyunlar var. Exodus'u oynamadığım için bir şey diyemiyorum fakat Last Light ise 2033'ün üstüne koymuş standart bir FPS oyunu.
tabi ki herkesin kişisel görüşü bu. fakat etrafımda ne kadar metro yu deneyimleyen inssan var ise hiç biri bunu sıradan bir fps oyunu olarak tanımlamadı, ki benim fikrime göre öyle de değil zaten. Metro sadece bir birinci şahıs ateş etme oyunu değil. öyle olsa dediklerinize katılırdım.

Bence mükemmel bir seri değil.
sizin görüşünüz böyle saygı duyarım, bence mükemmel bir seri.

H
İyi oyundur, ama bir Half-Life 2 veya bir Doom Eternal etmez asla.
Half-Life 2 yi hiç oynamadım fakat videolarını izledim. bana biraz aşırı abartılıyor gibi geldi, yine de oynayanlar daha iyi bilir.

Son düzenleme:
Herhangi bir sırrı yok oyunun. Sadece siz çok sevmişsiniz, oyunun içine girmişsiniz o kadar. Bence 2033 zamanı için bile çokta iyi olmayan sıradan bir FPS/ hayatta kalma oyunu. FPS anlamında Doom, Wolfenstein, Half- Life veya direkt olarak benzer tür olan Stalker gibi bence daha iyi olan oyunlar var. Exodus'u oynamadığım için bir şey diyemiyorum fakat Last Light ise 2033'ün üstüne koymuş standart bir FPS oyunu.
Hocam sizin metro ile aynı kefeye koyduğunuz aynı dönemde çıkmış fps oyunları nelerdir? Metro'nun hiç de standart bir fps olduğunu düşünmüyorum. Atmosferik açıdan oynadığım en iyi oyunlardan biriydi kendisi, hikayesi ve oynanışı da gayet zevkliydi. Korku öğesinin de oyuna çok güzel serpiştirildiğini düşünüyorum. Atmosfer anlamında metro, half life ile birlikte tepede, bunu tartışmayacağım bile. Hikaye deseniz doomda yok gibi, wolfestein hikayesi ise ilginç olma potansiyeli olsa da oynanışın gölgesinde kalıp gerekli ilgi gösterilmemiş, metro seneryosu ise muhteşem değil ama yeterince iyiydi (zaten çok sevilen bir romanın uyarlaması, hikayenin kötü olması pek olası değil) Oynanış olarak metro gizlilik ve hayatta kalma kısmına yoğunlaşmış olduğu için saydığınız oyunlar ile tam olarak kıyaslanamaz, muhtemelen stalker ile kıyaslanır ama oynamadım. Bana sorarsanız vuruş hissi iyiydi, mermimi sakındığımı sıklıkla hissettim, silah çeşitliliği iyiydi, silah özelleştirmeleri de oynanışı taze tuttu, para birimi olan kurşunların çatışmada kullanılabilmesi güzel olmuş. Level dizaynının iyi olduğunu düşünüyorum, ışıktan korkan örümceklerin, dokununca öldüren hayaletlerin, paranormal olayların ve özellikle kütüphanecilerin olduğu bölümler hala aklıma kazınmış. Müzikler de güzel. Daha ne kaldı hocam? Sevmeseniz bile ortalamanın gayet üzerinde bir oyun. Eleştiriniz varsa değerlendiririm tabi

Son düzenleme:
İlk metro oynadığımda sanki yıllardır o istasyonda ben yaşıyormuş gibi hissetmiştim. Nefes alışlar, maske silme efekti, soğuk, yetersizlikler, merminin para yerine geçmesi, manuel charger vs. 2. oyunu olan last light ise beni kendine tamamen aşık etti. 7 yaşından beri oyunların içinde birisi olarak daha üstü FPS hayatta kalma birleşimi bir oyun oynamadım. Şimdi biraz geçte olsa Exodus'a başladım ve o kadar güzel ki bitmemesi için oynamaktan korkuyorum. Nedir bu oyunun sırrı? Büyülü müdür? Metro serisini seven arkadaşların kendi fikirlerini de okumayı çok isterim. Ve tabii ki ne kadar umutsuz olsam da, aynı hazzı yaşatacak oyun önerileriniz var ise onları da seve seve denerim ( S.T.A.L.K.E.R. hariç). İyi forumlar.
İlk oyunu steam den bedavaya almıştım aradan geçen bi miktar süre sonra sonra oynama fırsatım oldu. Daha sonra 2. Oyunu steam den 6.20₺ ya almıştım baktım oyun daha da güzelleşiyor. Hemen 3. Oyunu almalıyım dedim 33.20₺ ye almıştım. 3. Oyun a ama 2 sene sonra başladım. oyun bitecek korkusu bende de oluştu şu an oyun mükemmel ilerliyor. açık dünyayı bayağı iyi işlemişler

İlk metro oynadığımda sanki yıllardır o istasyonda ben yaşıyormuş gibi hissetmiştim. Nefes alışlar, maske silme efekti, soğuk, yetersizlikler, merminin para yerine geçmesi, manuel charger vs. 2. oyunu olan last light ise beni kendine tamamen aşık etti. 7 yaşından beri oyunların içinde birisi olarak daha üstü FPS hayatta kalma birleşimi bir oyun oynamadım. Şimdi biraz geçte olsa Exodus'a başladım ve o kadar güzel ki bitmemesi için oynamaktan korkuyorum. Nedir bu oyunun sırrı? Büyülü müdür? Metro serisini seven arkadaşların kendi fikirlerini de okumayı çok isterim. Ve tabii ki ne kadar umutsuz olsam da, aynı hazzı yaşatacak oyun önerileriniz var ise onları da seve seve denerim ( S.T.A.L.K.E.R. hariç). İyi forumlar.
Last Light hariç katılıyorum hocam. Last Light baya kötü bir oyun. Bence!

Yeni konular

Geri
Yukarı