Meyve kurtları sağlığa zararlı mıdır?

Miki Fare

Hectopat
Yer
İzmir - Antalya
Merhaba,
yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte yaz meyvelerini pazarda sıklıkla görüyoruz. Kiraz, elma, kayısı gibi meyvelerin içindeki kurtçukların sağlığa olumlu/olumsuz etkisi var mıdır? Konu hakkında araştırma yapmış olsam da net bir sonuca varamadım. Taraflardan biri kurtçukların herhangi bir zararının olmadığı gibi faydalarından bahsediyor olsa da, bir diğeri tüketilmemesi gerektiğini savunuyor. Konu hakkında bilgi sahibi olanlar aydınlatırsa sevinirim.
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bear Grylls'i tanırsınız. Proteini bol bir canlı gördü mü hemen atlayıverir.

bear grylls.jpg

Doktorların bazıları içinde kurt olan meyvenin organik ve daha sağlıklı olduğunu söylüyor. Ben şahsen içinde kurt gördüğüm meyveyi tüketmiyorum.

Çinliler sucuklu yumurtadan iğreniyor fakat bilmediğimiz böcekleri yiyorlar her gün. Ufak bir kurttan zarar gelmez sanırım ama yine de yemenizi tavsiye etmiyorum.

Bağırsak kurdu oluşabilir vücudunuzda.

Her nekadar gerçekliği tartışılsa da, Discovery kanalının demirbaşları Bear Grylls, Dual Survivor, Ed Stafford vs. Yıllardır kurt, börtü böcek yiyip duruyorlar. Olsaydı onlara olurdu.

Ayrıca besin değeri yüzünden uzakdoğu mutfağında popüler yiyeceklerden.

Meyve kurtlarını bilmem ama bir zaman sonra dünyadaki protein ihtiyacını karşılamak için kurtçuk böcek bilimum bütün proteini yüksek böcekleri yiyeceğimiz söyleniyor ve yine meyvenin içinde kurt varsa o meyve sağlıklı doğal ve ilaçsızdır deniyor. Benim aklıma takılan bu kurtların vb. canlıların taşıyıcı özelliği ile hastalıklar bulaştırıyorlar mı? Pişirip yemek bazı kültürlere göre sağlıklı geliyor bu aşikar ama ben çiğ olarak tüketebileceğimi sanmıyorum.

Yediğimiz çoğu şeyde kurt ve küçük böcekler var. Örneğin marketten alınan bir meyvesuyundaki böcek miktarının haddi hesabı yoktur. Ama telaş etmeyin bu doğal bir durum ve sağlığa zararı yok.

Yediğimiz çoğu şeyde kurt ve küçük böcekler var. Örneğin marketten alınan bir meyvesuyundaki böcek miktarının haddi hesabı yoktur. Ama telaş etmeyin bu doğal bir durum ve sağlığa zararı yok.

İşlenmiş ürünlerde iç parazit oluşma durumu yoktur. Çiğ bir şekilde kurt yeme durumunda vardır. Köy kısmında ki yaşayan insanlarda bu sebeplerden ötürü daha çok iç parazit sıkıntısı yaşanıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı