Mezun olduktan sonra hemen askere gitmeli miyim?

Wiinchester

Kilopat
Daha fazla  
Üniversiteyi bitirdim iki yıl daha tecil hakkım olduğu için bu iki yılda işe girer hem tecrübe kazanır hem de çevre edinip öyle askere giderim diye düşüyordum. Böylelikle askerden döndüğümde daha kolay iş bulurum diye düşündüm, ama iş ilanlarının neredeyse hepsinde askerliği bitirmiş olmak gerekiyor şartı var. Sizce ne yapmalıyım dişimi sıkıp biraz daha ismi arasam? Yoksa hemen askerliği bitirip aradan çıkarıp iş hayatına öyle mi atılsam? Daha önce askerliği yapmış olanlar akıl verebilir mi? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence bir an önce gidip yapın ileride bir işe başlayıp uzun süre kalmak isterseniz askerlik canınızı sıkabilir genelde iş yerlerinin askerliği bitirmiş olması gerek şartını ondan koyarlar uzun soluklu kalıp çalışman için.

Her işin hayırlısı ama askerlik iş hayatına engeldir. En güzeli aradan çıkartıp yoluna bakmaktır. Yoksa ne tam çalışabilirsin, kafa sürekli meşgul olur. En kısa zamanda gidip aradan çıkartın. Yaş ilerledikçe daha da zor oluyor. İleride iyi ki hemen yapmışım dersiniz. Kendimden biliyorum tecrübeli olarak.

Bence öncesinde gitmek daha mantıklı, iş hayatına adapte olduktan sonra ara vermek zor geliyor.
Ayrıca iş ararken sen ilk tercih olmazsın, çünkü askere giderken sana tazminat ödemek durumunda kalırlar.

Cevaplarınız için teşekkür ederim bence de en mantıklı askerlikle celp dönemi kaçırdım önümüzdekine başvururum.

Yeni konular

Geri
Yukarı