Mezun olmadan askerlik tecili olur mu?

Arkadaşlar tecil yaptırmaya gittim bugün, memur bana henüz askerlik yerim belli olmadığı için tecil işlemini yapamam, sistem hata veriyor dedi. E-devleti takip et, 25 Ocak civarı askerlik yapma yeri belli olunca şubeye gel dedi. Sanırım hala öğrenci olduğum için otomatik tecil devam ediyor. Yalnız Ocak'ta tekrar askerliğe gittiğimde geç tecilden dolayı ceza yer miyim? Çevirmede beni gözaltına alırlar mı?

Arkadaşlar tecil yaptırmaya gittim bugün, memur bana henüz askerlik yerim belli olmadığı için tecil işlemini yapamam, sistem hata veriyor dedi. e-Devlet'i takip et, 25 Ocak civarı askerlik yapma yeri belli olunca şubeye gel dedi. Sanırım hala öğrenci olduğum için otomatik tecil devam ediyor. Yalnız Ocak'ta tekrar askerliğe gittiğimde geç tecilden dolayı ceza yer miyim? Çevirmede beni gözaltına alırlar mı?

Dediğin EK-C2 belgesini nasıl çıkarttın buradaki askeriyede o belgeden istedi fakat okulum şu an öğrenci belgesi verebilirim diyor.

Dediğin EK-C2 belgesini nasıl çıkarttın buradaki askeriyede o belgeden istedi fakat okulum şu an öğrenci belgesi verebilirim diyor.
Müdür başyardımcısına gittim söyledim, müdürün imzası gerekiyor orada. EK-C2 belgesi gerekiyor askerlik için dedim, kabul ettiler.

Bu arada az önceki sorumun cevabını buldum. E-devlet'te askerlik durum belgesi sorgulatınca Şubat 2023'e kadar askerlikle ilişkimin olmadığı yazılmış.

Müdür başyardımcısına gittim söyledim, müdürün imzası gerekiyor orada. EK-C2 belgesi gerekiyor askerlik için dedim, kabul ettiler.

Bu arada az önceki sorumun cevabını buldum. e-Devlet'te askerlik durum belgesi sorgulatınca şubat 2023'e kadar askerlikle ilişkimin olmadığı yazılmış.

Benim ne yapmam gerekiyor hocam tam olarak okulun müdürüyle konuştum ek C2 belgesini açıkmğretimden alınabildiğibi onların verebildiği sadece öğrenci belgesi olduğunu söylediler.

Benim ne yapmam gerekiyor hocam tam olarak okulun müdürüyle konuştum ek C2 belgesini açıkmğretimden alınabildiğibi onların verebildiği sadece öğrenci belgesi olduğunu söylediler.
Aklıma bir fikir gelmiyor hocam :( En fazla tekrar şubeye gidip durumu tamamıyla anlatın, belki bir çare düşünebilirler. Belki bir şekilde E-Devlet'ten açıköğretimle ilgili belge çıkarılabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı