Mezuna bırakılmalı mı?

Merhaba hocam. Sizi de forumda yeni yeni görüyoruz. Öncelikle hoş geldiniz. Umarım bu sene sizin gönlünüze göre bir sınav sonucu gelir.

Denemeden mezuna bırakmam zaten hocam. Elimden geleni yapıp sınavda kendimi deneyeceğim. Konular bitince denemelere yükleneceğim hocam. İyi dilekleriniz esirgemeyin. Allah yardımcımız olsun.
Amin cümlemize hocam. İyi çalışmalar.

Merhaba arkadaşlar. Klişe bir soru, ama son günlerde aklıma bayağı girmekte. Hedefim yükseklerde olduğu için şu anki deneme sonuçlarım pek tatmin edici değil. TYT'den 50 civarı, AYT'den ise 15-20 civarı yapabiliyorum. Konu eksiğim sadece fizikten var. Elektrik, ve modern fizik eksiklerim var. Dershane ile paralel gittiğim için fen derslerini tekrar etme fırsatı bulamadım. Sadece matematikten iyi netler çıkartabiliyorum. Biyolojinin yarısındayım. Kimyada da organik. Kaldı. Matematikte integralde alan, diziler ve trigonometri 2 kaldı. Bir de katı cisimler. Hedefim 50K.

Bu sene dershaneye gittiğim için güzel bir temel attığımı düşünüyorum. 1 sene daha zamanım olursa daha iyi netler yapacağımı düşünüyorum. Zaman kısıtlılığı olduğu için stresler de başladı. Strese girince vücudumda kabarmalar oluyor, son zamanlarda kabarmalar arttı. Okul sınavlarına çalışmaktan da 1 ay YKS kasamadım. Şimdi yeniden başladım çalışmalara. Kalan konuları bitirip soru çözsem de AYT'de en fazla 30, TYT'de 60-70'e çıkabilirim ama bu yeterli değil.

Sizce mezuna kalınmalı mı? Düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim. İyi Sosyaller.

Bence bu sınavda yapabildiğinin en iyisini yap ama mezuna kalırsan da canını sıkma. 2022 tayfa aşırı kötü durumda uzaktan eğitim görüyorlar sadece. Son sene onlar konularla cebelleşirken sen kahveni yudumlayıp denemeni çözesin. :) Yine de şimdi yapabileceğinin en iyisini yap belki mezuna kalmana hiç gerek kalmaz.

Şimdilik full TYT çalış. TYT puanını seneye de kullanırsın. AYT'ye de deneme çözmek için gir. Seneye de 1 sene boyunca AYT çalış. Her ikisinden de 60 net yaparsın umarım.
İstemediğin bölümü okuma. Hiç olmuyorsa bir işte ustalaş çok daha iyi, tabi milyonlarca mezun işsizden biri olmak istemiyorsan.

Bence bu sınavda yapabildiğinin en iyisini yap ama mezuna kalırsan da canını sıkma. 2022 tayfa aşırı kötü durumda uzaktan eğitim görüyorlar sadece. Son sene onlar konularla cebelleşirken sen kahveni yudumlayıp denemeni çözesin. :) Yine de şimdi yapabileceğinin en iyisini yap belki mezuna kalmana hiç gerek kalmaz.

Bana kalırsa 2022'ler gümbür gümbür geliyor. Okulları olsaydı ezerlerdi hatta. LGS'ye giren ilk tayfa olduğu için biraz korkuyorum. Kalmak olmaz da, olursa da umarım dediğiniz gibi denememi çözüp yatarım :D

Şimdilik full TYT çalış. TYT puanını seneye de kullanırsın. AYT'ye de deneme çözmek için gir. Seneye de 1 sene boyunca AYT çalış. Her ikisinden de 60 net yaparsın umarım.
İstemediğin bölümü okuma. Hiç olmuyorsa bir işte ustalaş çok daha iyi, tabi milyonlarca mezun işsizden biri olmak istemiyorsan.

TYT'yi seneye kullanacak olsam da TYT olmadan AYT'de olmuyor. Bence şimdilik ağırlığı AYT'ye verip TYT'ye de arada bir bakmam gerek diye düşünüyorum. Sizce TYT'de daha çok net getiren konulara (paragraf, problem, geometri, elektrik optik, dalga, kalıtım, mol vb.) bakmam yeterli olur mu sizce?

Bu sene 11.sınıfım valla senin konularını gördükçe ben stres oluyorum 🤣. Bu seneden başladım çalışmaya ben de. Sen yine de mezuna bırakmayı düşünme şansını dene ama mezuna kalma fikri de aklında olsun.

Mezuna kalmak niye kötü bir şeymiş gibi lanse ediliyor ki
Gayet de normal bir durum
İstemediğin sıralama da ya da puan da olduğunda istemediğin bir bölümü

Okumaktansa 1 yıl programlı gayretli çalış
İstediğin yerin gelmeme ihtimali çok az olur.

Yapabildiğini yap, gerisine sonuçlardan sonra karar ver. Şimdiden benden bir yol olmaz seneye denerim zaten çalışmiyim deme sakın. Ben mezuna kaldığımda geçen sene de çalıştıklarımın faydasını hissettim. Bir konuyu kavramam çok daha kolay oldu, daha iyi oturdu. Böyle avantajları elde edebilirsin. Başarılar.

Yeni konular

Geri
Yukarı