Mezuna kaldım halâ çalışmaya başlayamadım

Senden hiçbir şey olmaz. Mezuna kalmanın amacı seneye, kendine kattığın, üstüne koyduğun bilgilerle sınava girmektir. Ama sen bizden gelmiş teselli istiyorsun.
Eyvallah hocam haklısınızdır büyük ihtimalle. Amacım teselli istemek değil, benim gibi bir şey yaşamış olan vardır veya başarılı olduğunu düşünen insanlardan tavsiye almak istiyorum.

Eyvallah hocam haklısınızdır büyük ihtimalle. Amacım teselli istemek değil, benim gibi bir şey yaşamış olan vardır veya başarılı olduğunu düşünen insanlardan tavsiye almak istiyorum.

Kendimden örnek vereyim o halde. Meslek lisesi çıkışlıyım ve anlayacağın üzere tüm derslerde bilgim yok denecek kadar azdı. Şu an elektrik elektronik mühendisliğini kazandım ve okuyorum. Bir bakınca imkansız görünüyor değil mi? :)

Her şey sana bağlı.

Zaten bu azimle gelecek senede iyi bir şey bir şey yapamazsınız iyi bir bilgisayarınız varsa yazılım dili ve İngilizce öğrenip para kazanabilirsiniz.

Hocam iyi bir iş istiyorsanız imzanızdaki gibi tasarımcılık işinde veya yazılım işi öğrenebilirsiniz.
Peki teşekkür ederim.
Zaten bu azimle gelecek senede iyi bir şey bir şey yapamazsınız iyi bir bilgisayarınız varsa yazılım dili ve İngilizce öğrenip para kazanabilirsiniz.
Yazılım konusunda bir kaç dilde basit denemeler yaptım ve videolar izledim fakat istesem de sıkılıyorum bir müddet sonra. İngilizcem ortalama durumda ama geliştireceğim.
Kendimden örnek vereyim o halde. Meslek lisesi çıkışlıyım ve anlayacağın üzere tüm derslerde bilgim yok denecek kadar azdı. Şu an elektrik elektronik mühendisliğini kazandım ve okuyorum. Bir bakınca imkansız görünüyor değil mi? :)

Her şey sana bağlı.
Teşekkür ederim.

Herkes iyi bir üniversiteye gidip iyi bir meslek sahibi olmak istiyor. Sen oturduğun yerden ben de istiyorum derken bu sene sınava girecek olanlar ders çalışıyor. İstiyorsan ders çalışmalısın.
Haklısınız. Kendimi motive edemiyorum malesef. İttirilmeye ihtiyacım var gibi hissediyorum. Kötü bir huy olarak kalmış kendimi değiştiremedim halâ.

Peki teşekkür ederim.

Yazılım konusunda bir kaç dilde basit denemeler yaptım ve videolar izledim fakat istesem de sıkılıyorum bir müddet sonra. İngilizcem ortalama durumda ama geliştireceğim.

Teşekkür ederim.
Geçen sene senin gibiydim sene başı hiçbir şey yapmadım son aylarda aklıma geldi çalışmak ama yetmedi mezuna kaldım şuan günde 5-6 saat sürelerle çalışıyorum. 21 gün deneyin illa günde 5 saat çalışmayla başlamanız gerekmiyor 1 saat çalışın git gide arttırırsınız.

Geri
Yukarı