Mezuna kalınınca YKS'de iyi bir yer kazanılır mı?

MrSenf

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, şu an 12. sınıfım ve derslerde gerçekten kötüyüm MSÜ sınavında 280 bine anca girebildim, sayısalcıyım fakat özellikle 9. sınıfın Online olmasının da etkisiyle çoğu dersin temeli yok bende, özellikle matematik ve fen dersleri çok sıkıntı oluyor, hocalar sıfırdan anlatmadığı için bende kendimi geliştiremiyorum. Malum YKS sınavına 21 gün gibi bir süre kaldı bu gidişle iyi bir yeri bırakın mühendislik bile zor bu sebeple mezuna kalacağım neredeyse kesin. Ayrıca OBP'm çok düşük (78) derce yapsam bile çok geri atacak. Bilgisayara ilgim olduğu için bilgisayar mühendisliği istiyorum güzel bir üniversitede sizce gerçekten düzenli ve disiplinli çalışırsam seneye kazanabilir miyim ve düşük OBP ile iyi yerlere girenler varsa tavsiye verebilir misiniz?

Hocam genelde mezuna kalan arkadaslarim cok gec universite okuyor ve okuduklari bolum ilk mezuna kaldiklari sene okuyacaklari bolum ve universite seviyesi ile ayni oluyor genelde. Ama tabii kisiden kisiye degisir bu durum guzel yerler kazananlar da var mezuna kalip, bence bugune kadar disiplinli olduysaniz ders konusunda mezuna kalabilirsiniz ama bugune kadar olamadiysaniz kalmamanizi tavsiye ederim.

Hocam genelde mezuna kalan arkadaslarim cok gec universite okuyor ve okuduklari bolum ilk mezuna kaldiklari sene okuyacaklari bolum ve universite seviyesi ile ayni oluyor genelde. Ama tabii kisiden kisiye degisir bu durum guzel yerler kazananlar da var mezuna kalip, bence bugune kadar disiplinli olduysaniz ders konusunda mezuna kalabilirsiniz ama bugune kadar olamadiysaniz kalmamanizi tavsiye ederim.
Kesinlikle anlattığın durumu bizzat yaşadım. O yüzden bu mezuna kalma olayını hafife almamak gerek.

Aynen oyle hocam bu sene de diye diye bir bakiyorsunuz yas olmus 23.

En uzucu kısmı da ilk sene girebildiginiz universite daha iyi oluyor :)

Hocam iyi dediniz de çalışabildiğimi gördüm yapacağıma inanıyorum ve birdahaki sene de kötü yaparsam zaten tekrar kalmayacağım kesinlikle mezuna

Mezuna kalan kişilerin sayısı bir hayli yüksek. Daha iyi sıralama yapanlar da fazla. Çok kritik bir durum. Mezuna kalmayı düşünüyorum sonucum istediğim üniversiteye yetmez ise. Tedirgin de olmuyorum değil.

Mezuna kalan kişilerin sayısı bir hayli yüksek. Daha iyi sıralama yapanlar da fazla. Çok kritik bir durum. Mezuna kalmayı düşünüyorum sonucum istediğim üniversiteye yetmez ise. Tedirgin de olmuyorum değil.
Bence daha kotu siralama yapanlar daha fazladir ama hic bariz artis yapan gormedim genelde ufak artislar oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı