Mezuna kalınırsa YKS yetişir mi?

ural ulasoglu

Hectopat
Yer
malatya
Daha fazla  
Bugüne kadar, bir meslek hedefim olmadığından, derslere hiç çalışmadım lakin son zamanlarda ne meslek yapacağıma karar verdim ve altyapımın yeterli olmadığını fark ettim. Son 1 ay çalışsam da yetişmeyecek gibi. Görünüyor, bundan dolayı, mezuna kalmayı düşünüyorum. (Artık aileyi bir şekilde ikna edeceğim.) Şu an da TYT+AYT sayısal puanım 150-160 civarı (OBP olmadan). Derslere en baştan ilkokul seviyesinden çalışmaya başladım (şu an ortaokul seviyesindeyim), sizce günde kaç saat ders çalışarak, soru çözerek, oldukça rahat bir şekilde 350 puanı geçerim? Altyapım neredeyse hiç yok, ama kafam matematiğe basıyor, temel matemaikte adeta ustayımdır. En baştan çalışmaya başladım ona göre yazarsanız sevinirim. (OBP 85 civarı gelir diye düşünüyorum.)

Bunu mümkün olduğunca çevremdeki herkese sormaya çalışıyorum, mümkün olduğunca çok fikir almaya çalışıyorum. Yorumlarınızı esirgemeyin, sağ olun.

Bugüne kadar, bir meslek hedefim olmadığından, derslere hiç çalışmadım lakin son zamanlarda ne meslek yapacağıma karar verdim ve altyapımın yeterli olmadığını fark ettim. Son 1 ay çalışsam da yetişmeyecek gibi. Görünüyor, bundan dolayı, mezuna kalmayı düşünüyorum. (Artık aileyi bir şekilde ikna edeceğim.) Şu an da TYT+AYT sayısal puanım 150-160 civarı (OBP olmadan). Derslere en baştan ilkokul seviyesinden çalışmaya başladım (şu an ortaokul seviyesindeyim), sizce günde kaç saat ders çalışarak, soru çözerek, oldukça rahat bir şekilde 350 puanı geçerim? Altyapım neredeyse hiç yok, ama kafam matematiğe basıyor, temel matemaikte adeta ustayımdır. En baştan çalışmaya başladım ona göre yazarsanız sevinirim. (OBP 85 civarı gelir diye düşünüyorum.)

Bunu mümkün olduğunca çevremdeki herkese sormaya çalışıyorum, mümkün olduğunca çok fikir almaya çalışıyorum. Yorumlarınızı esirgemeyin, sağ olun.
Kimse net bir cevap veremez bu sorulara. Ama şunu söyleyebiliyorum ki; mezuna yeni doğmuş bebek gibi başlasanda 1 senede neredeyse her konuyu bitirebilecek seviyeye gelebilirsin. En azından 50-150 bin arasında takılabilirsin.

Önemli olan disiplinli ve verimli çalışabilmen. Günde ne kadar çalışman ve soru çözmen gerektiğine senin karar vermen lazım. Kişiden kişiye aşırı değişkendir.

Bugüne kadar, bir meslek hedefim olmadığından, derslere hiç çalışmadım lakin son zamanlarda ne meslek yapacağıma karar verdim ve altyapımın yeterli olmadığını fark ettim. Son 1 ay çalışsam da yetişmeyecek gibi. Görünüyor, bundan dolayı, mezuna kalmayı düşünüyorum. (artık aileyi bir şekilde ikna edeceğim.) Şu an da TYT+AYT sayısal puanım 150-160 civarı (OBP olmadan). Derslere en baştan ilkokul seviyesinden çalışmaya başladım (şu an ortaokul seviyesindeyim), sizce günde kaç saat ders çalışarak, soru çözerek, oldukça rahat bir şekilde 350 puanı geçerim? Altyapım neredeyse hiç yok, ama kafam matematiğe basıyor, temel matemaikte adeta ustayımdır. En baştan çalışmaya başladım ona göre yazarsanız sevinirim. (OBP 85 civarı gelir diye düşünüyorum.)

Hocam ne olursa olsun kafana yetişir mi yetişmez mi sorularını bir kenara atıp tam şu an derse başlaman gerek ben bu senenin başında çok bir altyapım yoktu malum 9. sınıfı karantinada geçirdik 12. sınıfta düzenli ve günlük çalıştım arkadaşlarım gibi kalan süreye bakım evham yapmadım şu an netlerim 90 100 TYT 50 55 AYT AYT'yi de kalan sürede artırmaya çalışacağım bu netler başladığımda çok düşüktü yanılmıyorsam TYT 45 AYT ise 8 veya 9 net civarındaydı pes etmeyeceksin başkasına aldırmayacaksın sonunda başarabilirsin elbette.

Disiplin ve verimle çalışırsan ilk 5K garanti.

Hocam gereksiz gaz vermeye gerek var mı cidden o dediğiniz sıralamayı yapanlar lisenin başından beri çalışan insanlar veya 12. sınıfın başından beri astronomik saatlere ulaşan insanlar 5 k olmasa da ilk 30 - 40 k gelecektir düzenli çalışırsa.

Hocam gereksiz gaz vermeye gerek var mı cidden o dediğiniz sıralamayı yapanlar lisenin başından beri çalışan insanlar veya 12. sınıfın başından beri astronomik saatlere ulaşan insanlar 5 k olmasa da ilk 30 - 40 k gelecektir düzenli çalışırsa.
Bana lisenin en başından beri disiplinli bir şekilde bırakmadan çalışan birini gösterebilir misin? Ben zaten sıfırdan başlayarak öyle bir çalışıp bir çalışmayarak yapabileceğini söylemiyorum, adamakıllı bir şekilde hiç bırakmadan disiplinli bir şekilde çalışırsa.

Bana lisenin en başından beri disiplinli bir şekilde bırakmadan çalışan birini gösterebilir misin? Ben zaten sıfırdan başlayarak öyle bir çalışıp bir çalışmayarak yapabileceğini söylemiyorum, adamakıllı bir şekilde hiç bırakmadan disiplinli bir şekilde çalışırsa.
Sen tanımıyor ve bilmiyor olabilirsin ama çok fazla kişi var. Adamakıllı çalışsanda 1 ayda 5 bin yapabilmek için hem çok şanslı hemde becelerinin ortalama üstü olması lazım. Derece yapmak sadece adamakıllı çalışarak olmuyor.

Sen tanımıyor ve bilmiyor olabilirsin ama çok fazla kişi var. Adamakıllı çalışsanda 1 ayda 5 bin yapabilmek için hem çok şanslı hemde becelerinin ortalama üstü olması lazım. Derece yapmak sadece adamakıllı çalışarak olmuyor.
1 Ayda 5 bin demiyor hocam okusaydınız arkadaşın mezuna bırakacağını görürdünüz. 14 Ayda diyor yani.

Nasıl olunuyor mesela? Sınava çevremden de son senesinde hazırlanıp 5K sıralamayla gidenler var çünkü. Doğru sadece ders çalışmak değil. Taktik yapmak, disiplin kurmak, plan yapmak ve azim,

Ki zaten anlamamışsınız ben 1 ayda yapar demedim, 1 senede yapar diyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı