Mezuna kalmak doğru bir karar olur mu?

emreumar

Hectopat
Daha fazla  
Meslek liseliyim. Üniversite için THK uzay mühendisliği %50 burs ile okumayı düşünüyorum onun dışında üniversite okumak pek mantıklı gelmiyor artık meslek liseli olduğum için uzaktan staj yaptığım yerde devam etmeyi daha mantıklı buluyorum 4-5 sene okuyup işsiz de kalabilirim diye korkuyorum. Kişilik olarak ben çalışkan biri değilim sınava son gün çalışıp hatta son ders çalışıp 80-90 alan kişiyim üniversite sınavına çalışıyorum, bazen oturup 3 saat çalışıyorum farkında bile olmuyorum çalıştığımın ama sorun hadi kalk ders çalış diyebilmekte... %50 burs ile girebilmem için en az 200K yapmam lazım ve şu an dershane denemelerinde genelde TYT 250 puan alıyorum OBP'de 50 puan ekliyor yani zorlasam girebilme ihtimalim var zorlayacağım da ama oldu da giremezsem mezuna kalmak mantıklı mı?

Ben mezuna bıraktım ilk sene rezalet yaptım, ikinci sene güzel yaptım şu an bilgisayar mühendisliği okuyorum. Amacın varsa ve çalışırım diyorsan mezuna bırak yoksa aynı şekilde devam edersen boşa 1 sene kaybetme.

Hocam çalışırım diyorsan kal. Ben şahsen çalışamam dedim gittim mutsuz muyum değilim ama daha iyisi olabilirdi tabii. Arkadaşım çalışırım dedi çalıştı istediği bölüm gelmedi ama gene de 2. yılında gitti. Bir arkadaş 3. yılına hazırlanıyor. Bir diğeri mezuna kaldı ve sonraki yıl çok güzel bir üniversite kazandı. Yani mezuna kalmak hayatında çok bir şeyi değiştirmez. 1 yılım çöp olur gözüyle bakma değerlendirirsen o 1 yıl hayatını kurtarır. Ama yok abi ben değerlendirmem, oyun oynarım, video izlerim, dizi izlerim moduna girebilirim diyorsan gerek yok 1 yılını heba etme.

İstemediğin saçma sapan bir bölüm okumak yerine mezuna kalmak daha iyi bir seçenek. Fırsatını iyi değerlendirmen gerekecek. 200K' da çok zor bir sıralama değil.

Bence şu an da kendini geliştirebilecek zamanın var ben de senin gibi son dakikalarda sınava çalışan tiplerdendim ki hayla öyleyim ben sınava girdiğim sene başlarında barajı zor geçiyordum daha sonra yani ocaktan sonra hafif tempo çalışmalarıyla puanımı istediğim seviyeye getirdim şuan da da EEM okuyorum şunu söylemek istiyorum kendini sene başında salma daha önün de vakit var çabala bu sana yeter en azından mezuna da kalsan niye çalışmadım demezsin.
İnşallah hedefine ulaşırsın:)

Yeni konular

Geri
Yukarı