Mezuna kalmak kayıp olur mu?

blondecow

Hectopat
12. sınıfım 11. sınıftan beri dershaneye gidiyorum TYT 75-80 AYT 35 net civarındayım hedefim yüksek ama netler malum :) bir sene mezuna kalmak çok büyük bir kayıp oluyor mu?

Son düzenleme:
12. sınıfım 11. sınıftan beri dershaneye gidiyorum TYT 70 AYT 35 net civarındayım hedefim yüksek ama netler malum :) bir sene mezuna kalmak çok büyük bir kayboluyor mu?

Hayır. Hedef uğruna harcanan doğru bakit kayıp değil kazançtır. Eğer o fazladan bir senenizi değerlendiremezseniz kayıp olur.

Bugün feda edeceğiniz 1 sene belki de yaşayacağınız 50 seneyi etkileyecek hocam. Bir senenizi feda edecekseniz iyi değerlendirmeniz gerekir. Bu her zaman bir kayıp olmaz, iyi bir değerlendirmeyle kazanca çevrilebilir.

Peki mezun kafasına girip mi devam etmeliyim çünkü tam olarak 52 gün var sınava.
Yoksa bu 52 gün kendimi zorlamalı mıyım?
Eğer zorlayacaksam TYT salıp sadece AYT çalışmak mı mantıklı olur?

12. sınıfım 11. sınıftan beri dershaneye gidiyorum TYT 75-80 AYT 35 net civarındayım hedefim yüksek ama netler malum :) bir sene mezuna kalmak çok büyük bir kayboluyor mu?

Kalmamak asıl kayboluyor kötü şekilde tecrübe ettim.
Gittiğin yeri beğenmeyip dönüyorsun ama puanın kırıldğı için 2 seneye mal oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı