MF Product 0120 kısa Inceleme

Ali Pınar

Kilopat
Makaleler
1
Tüm forum bu incelemeyle dolacak ancak gelmisken yapayim dedim. 60 TL'ye aldigim MF Product 0120 model blue switch mekanik klavye elime ulasti. Kendim zaten Kemove Dk61 kullanicisiyim, bunu ucuz gorunce kardesime aldim ve 60 TL'ye memnun olacagimizi dusunuyorum.

• Anti-ghosting
Klavyenin video incelemesinde ve yorumlarinda sorulan sorularin cevaplarinda tum tuslarda anti-ghosting oldugu soyleniyordu ancak yanlis, yaptigim testlerde bazen 7, bazen 10 tus gibi degerlere ulastim. Oyun oynamak icin yeterli ancak bahsedildigi gibi tum tuslarda anti-ghosting oldugu yanlis.

• Switchler
Kendi klavyemde kullandigim brown ve red switch karisimindan sona blue switch asiri rahatsiz edici geldi. Yay sesi oldugunu soylememe gerek yok sanirim. 60 TL'ye aldigim klavyenin switchini sorgulayacak degilim, blue switch meraklisiysaniz memnun edecegini dusunuyorum.

20210605_130606.jpg

• Isiklandirma
Yine alirken RGB olarak satin aldim ancak RGB degil rainbow. RGB olmadigini yaninda gelen alakasiz kullanim kilavuzundan -klavyeden bahsedilmiyor bile- ve videolarinda RGB demelerine ragmen hic bahsetmemelerinden anlayabiliriz. FN+Insert ile modlar degisiyor. Isik siddetide ayarlanabiliyor.

• Kasa
Dusundukce dolandirildigimi dusunmeye basladim. Artik kendimi sadece "60 TL verdin ne bekliyorsun?" diyerek avutuyorum. Metal olarak vaadedilen kasa plastik geldi. Metal zaten ust duzey klavyelerde kullaniliyor ancak en azindan yazmasalar da olur yani.

• Kablo
Orgu degil, duz kaucuk kablo ancak normalden biraz daha kalin. USB girisi zor oturuyor, hem 3.0 hem de 2.0 portunda denememe ragmen. Kullandikca acilacagini ummaktan baska yapabilecegim bir sey yok.

20210605_130537.jpg

• Tuslar
Yuksek ihtimalle ABS, hissiyati idare eder. Klavye Turkce degil Ingilizce, sonradan uzerine bazi Turkce karakterler ve harfler eklenmis. Bu islem lazerle yapilmadigi icin siritiyor, normal fiyatinda olsa alinmayacak klavye. Yaninda tus sokme aparatinin da gelmedigini soylemem de fayda var.

1622887454608.jpeg

• Genel degerlendirme

Acikcasi klavye normal fiyatinda olsa -200/300 civari sanirim- alacagimi sanmiyorum ancak isin icinde %400'den fazla indirim olumasi, kardesimin kullandigi klavyenin membrane switchi kirilmasi ve yeni klavye alacak olsam 60 TL'ye membrane bir klavye bile bulabilecegimden suphelendigim icin ihtiyactan dolayi almak zorunda kaldigimi soyleyebilirim. Yay sesi hakkinda -Buyuk ihtimalle blue switch de olabilir, uzun sure brown switch kullandiktan sonra bana bir sey rahatsiz edici geldi ancak neyden kaynakli bilemiyorum.-diger klavyelerde durumun ne oldugunu bilmedigim icin pek yorum yapmayacagim. Kemove ile de karsilastiramam. Inceleme bu kadardi, okudugunuz icin tesekkurler.

Ses testi:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Işıklarını tamamen kapatabiliyor muyuz? Bir de sonradan Türkçe karakterleri basmışlar, klavyeyi Türkçe olarak kullanırken sorun yaşadınız mı?
Evet kapatılıyor. Türkçe kullanırken bir sorun yaşamadım ben.
Yalnız kafamı şişirdi kaldırdım köşeye.🥴

Işıklarını tamamen kapatabiliyor muyuz? Bir de sonradan Türkçe karakterleri basmışlar, klavyeyi Türkçe olarak kullanırken sorun yaşadınız mı?
Harflerin basildigi gibi karakterker de basilmis. Bir sorun yasanmiyor. Isiklar da isik modlarinda en son moda getirilince kapaniyor, ya da ben bulamasam da parlakligini kistiginizda da kapanir herhalde.

Benimki hala gelmedi ve umarım gelmez. 60 TL bile hak ettiğini düşünmemeye başladım, umarım gelmez de iade alırım.

Harflerin basildigi gibi karakterker de basilmis. Bir sorun yasanmiyor. Isiklar da isik modlarinda en son moda getirilince kapaniyor, ya da ben bulamasam da parlakligini kistiginizda da kapanir herhalde.
Parlaklık kısma ve modların geçişini hızlandırma yön tuşlarına atanmış. Evet en sona kısınca kapanıyor ışıklar.

Ancak benim klavyede bir sorun var, modlarda geçiş yaparken sona gelince bir daha açamıyorum ışığı. USB'yi söküp takmam gerekiyor. Bu sorun olmadığı zamanda sizin gibi modlarda ful ışığın kapanması modu olmuyor. Ufak bir sorun ama paylaşmak istedim.
60 lira için söylendiği kadar kötü değil bence.
60TL için tartışmasız mükemmel bir ürün. Sadece insanlar deneyimlerini, bizi nasıl bir ürünün karşıladığını paylaşıyor. Yay sesi var, söylemeyeyim mi? Fiyattan bağımsız, ahım şahım bir ürün değil. Hatta benim için 150TL bile etmez.

Son düzenleme:
Ancak benim klavyede bir sorun var, modlarda geçiş yaparken sona gelince bir daha açamıyorum ışığı. USB'yi söküp takmam gerekiyor. Bu sorun olmadığı zamanda sizin gibi modlarda ful ışığın kapanması modu olmuyor. Ufak bir sorun ama paylaşmak istedim.
Daha cok kullanamadim acikcasi ancak modlar bittiginde bende basa sariyor. 60 TL konusunda kesinlikle haklisiniz, daha 160-170 TL'ye bile adam akilli membrane klavye bulamazken 60 TL'ye mekanik klavye buyuk nimet. Yerinizde olsam o sorundan dolayi iade etmezdim :)

Geri
Yukarı