Çözüldü MH 752 mikrofon çalıştıramıyorum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

x1diyigitx1

Decapat
Cooler Master MH 752 kulaklık aldım;

1599073720180.png

Ayarlar bu şekilde yapılı sesi alıyorum ama mikrofonu çalıştıramıyorum(sına vs. çalışmıyor). Kumandasından mikrofonu açtım, her türlü girişi çıkışı denedim arka ve ön panelden tüm hepsini denedim hiçbir şekilde mikrofondan ses alamıyorum. Cooler Master sayfasından yazılımı indirdim bu da şöyle bir şey söylüyor;

1599073861196.png

"Ok" tıklayıp devam ettiğimde çıkış cihazı olarak kulaklığı atıyor ama çıkış cihazı hoparlör giriş kulaklık dışında başka bir şey çalışmıyor o yüzden varsayılan yapamıyorum yardımcı olabilir misiniz?

USB üzerinden mi bağlıyorsunuz yoksa stereo jack olarak mı?

Jak olarak kullanıyorum acaba bu olayın format atmayla ilgisi var mıdır? Win 10 çok sorunlu bundan önce ki ses sorunlarımı da formatla düzeltmiştim ama emin de olamıyorum kulaklıkta da hata olabilir mesela kumanda da 7.1 açıkken müzik dinleyince sağ veya sol kulaktan ses kesiliyor bazen anlam veremiyorum olanlara.

Jak olarak kullanıyorum acaba bu olayın format atmayla ilgisi var mıdır? Win 10 çok sorunlu bundan önce ki ses sorunlarımı da formatla düzeltmiştim ama emin de olamıyorum kulaklıkta da hata olabilir mesela kumanda da 7.1 açıkken müzik dinleyince sağ veya sol kulaktan ses kesiliyor bazen anlam veremiyorum olanlara.

Neden jak olarak kullanıyorsunuz peki? Usb bağlayınca başka sorun mu oluyor? Müzik konusunda zaten 7.1 dinlemek anlamsız olacağını düşünüyorum. Gerçi oyunlarda da anlamı yok ama keyif alıyorsanız tercih sizin tabi. Ancak harici ses kartıyla takıldığında ses daha yüksek olacaktır. Tabi anakarttan anakarta ses yongaları da değişiyor.

Neden jak olarak kullanıyorsunuz peki? USB bağlayınca başka sorun mu oluyor? Müzik konusunda zaten 7.1 dinlemek anlamsız olacağını düşünüyorum. Gerçi oyunlarda da anlamı yok ama keyif alıyorsanız tercih sizin tabii. Ancak harici ses kartıyla takıldığında ses daha yüksek olacaktır. Tabi anakarttan anakarta ses yongaları da değişiyor.

Yok her ikisinde de aynı hiçbir türlü çalıştıramıyorum mikrofonu. Ayrıca 7.1 anlamsız olsa bile açıkken böyle bir sorun olması rahatsız edici.
@Cooler Master Türkiye

Yok her ikisinde de aynı hiçbir türlü çalıştıramıyorum mikrofonu. Ayrıca 7.1 anlamsız olsa bile açıkken böyle bir sorun olması rahatsız edici.
@Cooler Master Türkiye

Her 2 şekilde de mikrofonun çalışmaması garip. Windows sorunlu demişsiniz belki format atıp temiz kurulum yaparsanız düzelir. Başka bir cihazda kulaklığı deneme imkanınız varsa deneyin derim.

Kulaklığı telefona takabiliyor musunuz? Telefondan mikrofonu çalıştırmayı deneyin. Mikrofon çalışıyorsa o zaman sizin sistemde sorun var demektir. Ama çalışmıyorsa o zaman servisine götürmeniz gerekecektir çünkü kulaklıkta bir sorun olma ihtimali yüksek demektir.

Her 2 şekilde de mikrofonun çalışmaması garip. Windows sorunlu demişsiniz belki format atıp temiz kurulum yaparsanız düzelir. Başka bir cihazda kulaklığı deneme imkanınız varsa deneyin derim.

Kulaklığı telefona takabiliyor musunuz? Telefondan mikrofonu çalıştırmayı deneyin. Mikrofon çalışıyorsa o zaman sizin sistemde sorun var demektir. Ama çalışmıyorsa o zaman servisine götürmeniz gerekecektir çünkü kulaklıkta bir sorun olma ihtimali yüksek demektir.

Telefonda denedim mikrofon çalışıyor, ses geliyor.
Piyano'dan denedim ses geliyor.
Bilgisayarda ilginçtir ki ses ile mikrofon aynı anda aktif olmuyor ama yalnızca mikrofonu aktif ettiğim zaman sesi kulaklığın mikrofonundan almıyor kulaklığın iç kısmından bildiğimiz kulaklığın pedlerinin içine konuşunca ses gidiyor nasıl böyle bir şey oluyor anlamadım.(Mikrofonun ses aldığı tek durum arka tarafta ki pembe girişe soktuğum zaman tabii buna ses almak deniyorsa.)

Yani kısaca telefondan mikrofon sorunsuz çalışıyor bilgisayardan absürt sorunlar meydana geliyor hayatımda ilk defa kulaklığın kulak kısmına doğru ağzımı dayayıp konuşunca ses aldığını gördüm.

Telefonda denedim mikrofon çalışıyor, ses geliyor.
Piyano'dan denedim ses geliyor.
Bilgisayarda ilginçtir ki ses ile mikrofon aynı anda aktif olmuyor ama yalnızca mikrofonu aktif ettiğim zaman sesi kulaklığın mikrofonundan almıyor kulaklığın iç kısmından bildiğimiz kulaklığın pedlerinin içine konuşunca ses gidiyor nasıl böyle bir şey oluyor anlamadım.
Yani kısaca telefondan mikrofon sorunsuz çalışıyor bilgisayardan absürt sorunlar meydana geliyor hayatımda ilk defa kulaklığın kulak kısmına doğru ağzımı dayayıp konuşunca ses aldığını gördüm.

Telefonda çalışıyorsa siz mümkünse en iyisi bir format atın. Sürücüleri vs dikkatli kurmaya çalışın derim. Yada ses sürücülerinin güncel hali varsa indirip yükleyip bir deneyin isterseniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı