Çözüldü MH 752 mikrofon çalıştıramıyorum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

x1diyigitx1

Decapat
Cooler Master MH 752 kulaklık aldım;

1599073720180.png

Ayarlar bu şekilde yapılı sesi alıyorum ama mikrofonu çalıştıramıyorum(sına vs. çalışmıyor). Kumandasından mikrofonu açtım, her türlü girişi çıkışı denedim arka ve ön panelden tüm hepsini denedim hiçbir şekilde mikrofondan ses alamıyorum. Cooler Master sayfasından yazılımı indirdim bu da şöyle bir şey söylüyor;

1599073861196.png

"Ok" tıklayıp devam ettiğimde çıkış cihazı olarak kulaklığı atıyor ama çıkış cihazı hoparlör giriş kulaklık dışında başka bir şey çalışmıyor o yüzden varsayılan yapamıyorum yardımcı olabilir misiniz?

1599079908359.png

Şöyle bir fotoğraf daha atayım normalde olması gereken bu değil mi? Tüm olayı bu mesajda toparlayıp birilerinden yardım bekliyorum. Ben kabloyu taktığımda bana hangi aygıtı taktınız diye sorduğunda eğer;

1)Ilk seçenek mik girişi dersem.
Giriş olarak "mikrofon (Realtek(r) Audio) seçili olunca kulaklığın pedlerine konuşunca ses gidiyor ( kulaklığın mikrofonuna değil !) Diğer seçili tüm durumlar çalışmıyor ses gelmiyor.

2)Eğer sorduğu soruya kulaklık dersem.
Diğer tüm durumlar iptal oluyor (kulaklığın pedine konuşunca sesi alan mikrofon dahil) sadece çıkış cihazı olarak hoparlör seçili oluyor ve kulaklıktan ses geliyor.

Diğer tüm durumlar aynı. Ek olarak sürücüleri sildim yükledim driver baştan kurdum fayda etmedi. Format atmak istemiyorum sistem daha yeni ve bu ses olayları yüzünden yaklaşık 3 haftada 4 kez format attım. Bir çözümü olmalı illaki.

Tek 3.5mm giriş ile anakart üzerinden bağlayarak hem kulaklık hem mikrofon olarak kullanamazsınız. Y splitter denen ayırıcı kablolardan gerekir. Yada laptoplardaki ve bazı kasaların ön panellerindeki gibi mikrofon/kulaklık combo girişlerinden bağlamanız gerekir. Telefon üzerinden bağladığınızda da aynı şekilde çalışıyor zaten.

Tek 3.5mm giriş ile anakart üzerinden bağlayarak hem kulaklık hem mikrofon olarak kullanamazsınız. Y splitter denen ayırıcı kablolardan gerekir. Ya da laptoplardaki ve bazı kasaların ön panellerindeki gibi mikrofon/kulaklık combo girişlerinden bağlamanız gerekir. Telefon üzerinden bağladığınızda da aynı şekilde çalışıyor zaten.

Normalde mikrofonlu kulaklık alan herkes böyle bir şey mi kullanıyor da bende çalışmıyor?

MH751 modelinde var bu ayırıcı kablo, MH752 modelinde yok USB olduğu için.
Anladım ama usb var zaten bende ve çalışması lazım ama jak halinde normal soksamda usb de soksam çalışmadı sonra sabah bilgisayarı açtım ve usb yi bir daha soktuğumda çalıştı sorunum çözüldü yani yeniden başlatmak gerekiyormuş galiba.İlgilenen herkese teşekkür ederim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı