Custom ROM Mi 11t Pro ROM önerisi

BerkerS

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: Ryzen 5 5600 | Anakart: ROG STRIX B550-F GAMING WIFI II | Ekran Kartı: Asus DUAL RX6700XT | RAM: 32GB | PSU: High Power 600W 80+ GOLD | Klavye: BlitzWolf® BW-KB2
Merhaba,

Bildiğiniz gibi HyperOS güncellemesi henüz mi 11t Pro cihazına gelmedi ve en erken Q2'de geleceği söyleniyor. Bu sebeple ROM denemeye ve aramaya başladım çünkü MIUI'a artık katlanamıyorum. Aktif olarak Project Elixir Android 14 ROM'u kullanıyorum ancak bu ROM'da ekran dalgalanması gibi sorunlar mevcut ve geliştiriciler hızlı çözümler bulamıyor.

Geçmeyi düşündüğüm ROM'lar:
crDroid.
Evulation X
Xiaomi. EU HyperOS (Xiaomi 12 Pro portu olduğu için en son sıraya aldım.)

Sizin tavsiyeleriniz nedir?

MIUI'a katlanamama sebebiniz nedir, buglar mı yoksa genel sıkılma mı? Port ROM'lar ileriye dönük batarya optimizasyonuna çok zarar veriyor, iki cihazla da güzel deneyimledim.

ROM deneyimleri cihazdan cihaza değişiklik gösterse de belirttiğiniz ROM'lardan en çok verimi Mi 10T üzerinde EvoX ile aldım. Akıcılık EvoX üzerinde cihazımda başka bir seviyeydi. Şu an kullandığınız ROM'u deneyimlemediğimi de belirtmemde fayda var.

MIUI'a katlanamama sebebiniz nedir, buglar mı yoksa genel sıkılma mı? Port ROM'lar ileriye dönük batarya optimizasyonuna çok zarar veriyor, iki cihazla da güzel deneyimledim.

ROM deneyimleri cihazdan cihaza değişiklik gösterse de belirttiğiniz ROM'lardan en çok verimi Mi 10T üzerinde EvoX ile aldım. Akıcılık EvoX üzerinde cihazımda başka bir seviyeydi. Şu an kullandığınız ROM'u deneyimlemediğimi de belirtmemde fayda var.

Birkaç sebep var en önemlisi otomatik Hz değişimi kafasına göre 60Hz ile 120Hz arasında değişiyor MIUI. Buna ek olarak ısındığı zaman istemesem dahi ekranı karartıyor ve port ROM'lara göre oldukça hantal geliyor bana.

Birkaç sebep var en önemlisi otomatik Hz değişimi kafasına göre 60Hz ile 120Hz arasında değişiyor MIUI. Buna ek olarak ısındığı zaman istemesem dahi ekranı karartıyor ve port ROM'lara göre oldukça hantal geliyor bana.
Sizinki ısınmaya bağlı Hz düşmesi mi yoksa ısınma yokken olan bir Hz değişimi? Isınmaya bağlı değilse DFPS özelliğinden dolayı oluyor, pil sağlığı adına devreye giriyor.

Sizinki ısınmaya bağlı Hz düşmesi mi yoksa ısınma yokken olan bir Hz değişi mi? Isınmaya bağlı değilse DFPS özelliğinden dolayı oluyor, pil sağlığı adına devreye giriyor.

Isınmaya bağlı olduğunu düşünüyorum zaten cihazın ısınması için ekstra bir şey yapmaya gerek yok malum işlemci sıcak çalışan bir model. Ek olarak belirteyim oyun oynayan biri değilim genel olarak Instagram, TikTok, YouTube gibi standart bir kullanım.

Temiz bir flash ile Evulation X kuracağım gibi duruyor yarın.

Isınmaya bağlı olduğunu düşünüyorum zaten cihazın ısınması için ekstra bir şey yapmaya gerek yok malum işlemci sıcak çalışan bir model. Ek olarak belirteyim oyun oynayan biri değilim genel olarak Instagram, TikTok, YouTube gibi standart bir kullanım.

Temiz bir flash ile Evulation X kuracağım gibi duruyor yarın.
t-engine-v1-1-sdm8 isimli bir magisk modülü var. Bu modülün Hz olayını cihazınızda rahatlattığı belirtiliyor. Sizinki ROM'dan çok işlemciyle alakalı. Bu modül Hz olayını rahatlatır ama ısınma durumlarında amoled ekran için büyük dezavantaj oluşturuyor, düşük parlaklıkta kullanmakta fayda var. İndirme linkini başka bir yerden aldım ama araştırmanızda fayda var. Magisk üzerinden yüklendiğini tekrardan belirteyim, siz yine de yüklemeden önce dediğim gibi araştırın.

Aynı sorunları bende yaşıyorum hocam berbat bir ROM.

T-Engine-v1-1-sdm8 isimli bir Magisk modülü var. Bu modülün Hz olayını cihazınızda rahatlattığı belirtiliyor. Sizinki ROM'dan çok işlemciyle alakalı. Bu modül Hz olayını rahatlatır ama ısınma durumlarında AMOLED ekran için büyük dezavantaj oluşturuyor, düşük parlaklıkta kullanmakta fayda var. İndirme linkini başka bir yerden aldım ama araştırmanızda fayda var. Magisk üzerinden yüklendiğini tekrardan belirteyim, siz yine de yüklemeden önce dediğim gibi araştırın.

Zaten ghosting sorunu oluştu ekranda AMOLED olunca kaçınılmaz...

Geri
Yukarı