Mi 13T vs S23 FE

The Master

Hectopat
Merhaba,
Yeni telefon alacağım, şu an Mi 11 Lite kullanıyorum ve kullanım sürecinden gayet memnunum (eski telefonum da Mi 8 SE idi). İlk seçeneğim, Samsung internet mağazasından eğitim indirimiyle 22.300 liraya S23 FE 256 GB + Buds 2 Bluetooth kulaklık almak. Yakın zamanda Galaxy Watch 6 aldım, bu yüzden Samsung telefonları araştırdım normalde bütçeme kıyasla en uygun Mi telefonu alacaktım.
Diğer seçeneğim, yine internette bir siteden 25.000 liraya Mi 13T almak. (İşlemci dışında overall daha iyi bir cihaz gibi ekran/gövde oranı, ekran Hz değeri, kamerası vs.)
Yardım eder misiniz, şu an kulaklık ve saat yüzünden Samsung almaya yakınım ama Xiaomi'de elde ettiğim kullanıcı memnuniyetini alır mıyım bilemiyorum.

Kamera olarak S23 FE daha iyi
Amiral gemisi özellikler bakımından da S23 FE daha iyi aslında pek artısını göremedim hızlı şarj ve büyük pil dışında

13T alınmaz. SoC'u, o fiyat bandında rekabetçi değil. 13T'nin ana sensörü S23 FE'deki ana sensörden yazılımın aradaki farkı kapatabileceği, hatta hissedilir şekilde geçeceği kadar az farkla daha büyük, video performansında ise SoC'dan dolayı 13T'nin şansı yok. Exynos 2200 GPU'da %40 üstün, CPU'da ise benzerler. Segment farkını belirleyen nokta da GPU'dur zaten. Bunun dışında S23 FE modelinin sosyal medya entegrasyonu, çok daha iyi bir arayüz ve belirgin şekilde daha iyi telephoto sensörü avantajı var. Hem verimli bir ekosistem oluşturmuş olacaksınız, S23 FE alın geçin.

Merhaba,
Yeni telefon alacağım, şu an mi 11 Lite kullanıyorum ve kullanım sürecinden gayet memnunum (eski telefonum da mi 8 SE idi). İlk seçeneğim, Samsung internet mağazasından eğitim indirimiyle 22.300 liraya S23 FE 256 GB + Buds 2 Bluetooth kulaklık almak. Yakın zamanda Galaxy Watch 6 aldım, bu yüzden Samsung telefonları araştırdım normalde bütçeme kıyasla en uygun mi telefonu alacaktım.
Diğer seçeneğim, yine internette bir siteden 25.000 liraya mi 13t almak. (işlemci dışında overall daha iyi bir cihaz gibi ekran/gövde oranı, ekran Hz değeri, kamerası vs.)
Yardım eder misiniz, şu an kulaklık ve saat yüzünden Samsung almaya yakınım ama Xiaomi'de elde ettiğim kullanıcı memnuniyetini alır mıyım bilemiyorum.

Dostum fikir oluşturmak amaçlı Xiaomi tarafında tecrübelerimi aktarayım. Mi 12 t(global 256 GB)kullanıyorum. 120W şarj destegi, akıcılığı vs. birçok konuda memnunum.2.elde düşünebilirim diyorsan ve temiz bulabilirsen garantili olarak 8-9 ay kullanılmış mi 12T'yi 14K civarına bulabiliyorsun bilgin olsun.

13t alınmaz. SoC'u, o fiyat bandında rekabetçi değil. 13T'nin ana sensörü S23 FE'deki ana sensörden yazılımın aradaki farkı kapatabileceği, hatta hissedilir şekilde geçeceği kadar az farkla daha büyük, video performansında ise SoC'dan dolayı 13T'nin şansı yok. Exynos 2200 GPU'da %40 üstün, CPU'da ise benzerler. Segment farkını belirleyen nokta da GPU'dur zaten. Bunun dışında S23 FE modelinin sosyal medya entegrasyonu, çok daha iyi bir arayüz ve belirgin şekilde daha iyi telephoto sensörü avantajı var. Hem verimli bir ekosistem oluşturmuş olacaksınız, S23 FE alın geçin.

4K 30FPS video nedir ya?

13T ekran özellikleri, 144hz, batarya, şarj hızı, kutu içeriği, ram, ekran/kasa oranı ve oyun olarak daha iyi. 13T'nin kamerası da kötü değil Leica Lens ve Sony IMX sensör var.

Eğer bütçe yetiyorsa, oyun oynuyorsan ve saydığım özellikler senin için önemliyse 13T almalısın.

Xiaomi'nin kendi arayüzü olan MIUI leş ötesi. Galerinde gezerken bile reklam atıyor. Harici ROM atarsan güzel oluyor ama.

Diğer bir seçenek de Poco F6 veya Honor 100 gibi cihazları beklemek olabilir.

Reklamları kapatabilirsiniz. O eskidendi. Ayrıca HyperOS alacak zaten cihaz. MIUI'dan kötü olamaz.

Xiaomi'nin kendi arayüzü olan MIUI leş ötesi. Galerinde gezerken bile reklam atıyor. Harici ROM atarsan güzel oluyor ama.
Bu reklam işi kapatılabilen bir şey, sadece default hali öyle bilgin olsun.

13T ekran özellikleri, 144hz, batarya, şarj hızı, kutu içeriği, ram, ekran/kasa oranı ve oyun olarak daha iyi. 13T'nin kamerası da kötü değil Leica Lens ve Sony IMX sensör var.

Eğer bütçe yetiyorsa, oyun oynuyorsan ve saydığım özellikler senin için önemliyse 13T almalısın.
Telefonda oyun oynayan biri değilim, bana gün boyu internet, bluetooth erişimini verimli verecek ve sosyal medyayı verimli kullandıracak bir telefon lazım. Şarj konusu önemli gibi duruyor bu yüzden.

Dostum fikir oluşturmak amaçlı Xiaomi tarafında tecrübelerimi aktarayım. Mi 12 t(global 256 GB)kullanıyorum. 120W şarj destegi, akıcılığı vs. birçok konuda memnunum.2.elde düşünebilirim diyorsan ve temiz bulabilirsen garantili olarak 8-9 ay kullanılmış mi 12T'yi 14K civarına bulabiliyorsun bilgin olsun.
2. el teknoloji almaya asla bulaşmak istemem teşekkür ederim yine de.

4K 30FPS video nedir ya?
13T Pro modeli arasında farklılık yaratmak için böyle saçma bir yol izlemişler. Yoksa 4K 60 FPS'i blitzleyecek herhangi bir encoding yok ortada.
oyun olarak daha iyi.
Oyun olarak daha iyi değil. Exynos 2200 2th, ölüsüyle D8200'den daha güçlü, ayrıca bu modeli S22, S21 FE modelleriyle falan karıştırmayın, S23 Ultra'daki bakırdan bile daha büyük bir Vapor Chamber var S23 FE'de. Oyun için performans anlamında kesinlikle üzmez ve 13T'den daha iyi iş çıkartır ancak pil meçhul, muhtemelen 5,3 saati zor görür. Oyun odaklı bir kullanım varsa POCO F5 modeli varken ne 13T alınır ne de S23 FE.

Yeni konular

Geri
Yukarı