Mi 5S Plus ve Mi 6 2023'te alınır mı?

Bütçe
2000-3500

Itechin.g

Megapat
Makaleler
3
Dostlar 2021 yılında telefonum bozuldu ve bende o zamanlar idare etsin diye bir Note 3 N9005 aldım(SND800 olan model), sözde idare edecekti ve 2-3 ay içerisinde yenisini alacaktım ama öncelikler değişti ve başka şeylere para harcamam gerekti ve ben de 1-1.5 yıldır bu telefonu kullanıyorum ama artık bazı özellikleri beni deli etmeye başladı ve son 1 aydır telefon bakıyorum. Tabii ikinci el olacak, sıfır eli yüzü düzgün telefonlar 6-7 bin gibi fiyatlardan başlıyor ki onlarda pek iç açıcı durmuyorlar. En son Note 8 ve S9+ bakıyordum bütçem aralığında ama olanlar ya ömrünü doldurmuş ya da neredeyse sıfır telefon fiyatında oluyorlar. Ben de istemesem de Xiaomi bakmaya başladım ve gözüme birkaç model takıldı ve hatta 1500-2500 TL arasında bütçemi hiç zorlamadan alabiliyorum.
Mi 6.
Mi 5S Plus.
Mi Mix 2
Note 8 Pro.

Kullanan veya bilgisi olan arkadaşlara birkaç sorum olacak cevaplarlarsa çok sevinirim.

1. Bu saydığım cihazlarda kronik göz ardı edilemeyecek bir sorun var mı?
  2. Note 3'te AMOLED ekrana çok alıştım IPS LCD ekran gözüme çok kötü gelir mi?
  3. Bu cihazlara TWRP ve Custom ROM kurmak ve bulmak kolay mı ve IMEI sorun çıkartır mı kuracak olursam?
  4. Emülatör ile oyun oynayan birisiyim Vulkan destekleri var mı?

Note 3 te superamoled çok kalite ekran var.
İps geçince emin ol dedenin tüplü tv sine bakıyormuş gibi olacaksın.

Önceden amoled kullanmayıp gelip buraya yoo ips daha iyi yazanları dinleme.

Bu bütçede S8 bulunabilir.

S8'de baktım hocam ama hep ekranları haşat haldeydi bir tane ekranı sorunsuz göremedim gibi bir şey. Hayalet Ekran'dan bahsetmiyorum o AMOLED ekranda Allah'ın emri gibi bir şey zaten ki benim ekranımda da var fark etmiyorum bile. Ama bir tarafları ya kırık ya pembeleşme denen bir sorun var ki ne bilmiyorum.

Redmi Note 8 pro alınabilir. Mi 6 da alınır ama çok eski telefon o. Bataryası falan çok sorun çıkarabilir sana. AMOLED ekran muhabbeti elbette olsa çok iyi olur. Bence de arada dağlar var. Ama bütçe koşulu olunca yapacak bir şey olmuyor. Ben Redmi Note 8 kullanıyorum. Eğer custom ROM kurmasaydım telefon çöptü. Kasma, donma, kilitlenme yüzünden kullanılamayacak haldeydi neredeyse. Ama custom ROM kurduktan sonra yağ gibi akıyor. Arada kısa süreli donduğu oldu ama çok nadir.

S8'de baktım hocam ama hep ekranları haşat haldeydi bir tane ekranı sorunsuz göremedim gibi bir şey. Hayalet Ekran'dan bahsetmiyorum o AMOLED ekranda Allah'ın emri gibi bir şey zaten ki benim ekranımda da var fark etmiyorum bile. Ama bir tarafları ya kırık ya pembeleşme denen bir sorun var ki ne bilmiyorum.

Eskiden kullandığım S8+'umda klavye şekilinde pembeleşmişti çok fazla son parlaklıkta kullandığım için sanırım.

Redmi Note 8 Pro alınabilir. Mi 6 da alınır ama çok eski telefon o. Bataryası falan çok sorun çıkarabilir sana. AMOLED ekran muhabbeti elbette olsa çok iyi olur. Bence de arada dağlar var. Ama bütçe koşulu olunca yapacak bir şey olmuyor. Ben Redmi Note 8 kullanıyorum. Eğer Custom ROM kurmasaydım telefon çöptü. Kasma, donma, kilitlenme yüzünden kullanılamayacak haldeydi neredeyse. Ama Custom ROM kurduktan sonra yağ gibi akıyor. Arada kısa süreli donduğu oldu ama çok nadir.

Korkum IPS ekran, MediaTek işlemci ve TWRP, MediaTek daha önceleri çok kullandım ve hep başımı ağrıttı bir şekilde, ek olarak Xiaomi cihazlarda TWRP yükledim IMEI gitti gibi muhabbetleri çok duydum ve gördüm. LineageOS kurmaya çalışırken cihazı kullanılmayacak hale sokmak istemiyorum.

Ek olarak kimse takmamış ama bu Vulkan desteği benim için önemli sayılır.

Eskiden kullandığım S8+'umda klavye şekilinde pembeleşmişti çok fazla son parlaklıkta kullandığım için sanırım.

Zaten bu Note ve s serisi kullanıcılarını anlamıyorum o kısmını, tüm AMOLED ekranlarda bu sorun var. Arkadaş aman bende olmasın diye kimse takmıyor. Hayalet ekran öyle göze batan bir detay değil ki şu dönemde neredeyse tüm uygulamalarda karanlık mod filan var sorun olmuyor ama pembeleşme nasıl görünüyor göze batıyor mu hiçbir fikrim yok.

Dostlar 2021 yılında telefonum bozuldu ve bende o zamanlar idare etsin diye bir Note 3 N9005 aldım(SND800 olan model), sözde idare edecekti ve 2-3 ay içerisinde yenisini alacaktım ama öncelikler değişti ve başka şeylere para harcamam gerekti ve ben de 1-1.5 yıldır bu telefonu kullanıyorum ama artık bazı özellikleri beni deli etmeye başladı ve son 1 aydır telefon bakıyorum. Tabii ikinci el olacak, sıfır eli yüzü düzgün telefonlar 6-7 bin gibi fiyatlardan başlıyor ki onlarda pek iç açıcı durmuyorlar. En son Note 8 ve S9+ bakıyordum bütçem aralığında ama olanlar ya ömrünü doldurmuş ya da neredeyse sıfır telefon fiyatında oluyorlar. Ben de istemesem de Xiaomi bakmaya başladım ve gözüme birkaç model takıldı ve hatta 1500-2500 TL arasında bütçemi hiç zorlamadan alabiliyorum.
Mi 6.
Mi 5S Plus.
Mi mix 2
Note 8 Pro.

Kullanan veya bilgisi olan arkadaşlara birkaç sorum olacak cevaplarlarsa çok sevinirim.

1. Bu saydığım cihazlarda kronik göz ardı edilemeyecek bir sorun var mı?
  2. Note 3'te AMOLED ekrana çok alıştım IPS LCD ekran gözüme çok kötü gelir mi?
  3. Bu cihazlara TWRP ve Custom ROM kurmak ve bulmak kolay mı ve IMEI sorun çıkartır mı kuracak olursam?
  4. Emülatör ile oyun oynayan birisiyim Vulkan destekleri var mı?

İkinci el S8 ya da S9 bak.

Korkum IPS ekran, MediaTek işlemci ve TWRP, MediaTek daha önceleri çok kullandım ve hep başımı ağrıttı bir şekilde, ek olarak Xiaomi cihazlarda TWRP yükledim IMEI gitti gibi muhabbetleri çok duydum ve gördüm. LineageOS kurmaya çalışırken cihazı kullanılmayacak hale sokmak istemiyorum.

Ek olarak kimse takmamış ama bu Vulkan desteği benim için önemli sayılır.

Zaten bu Note ve s serisi kullanıcılarını anlamıyorum o kısmını, tüm AMOLED ekranlarda bu sorun var. Arkadaş aman bende olmasın diye kimse takmıyor. Hayalet ekran öyle göze batan bir detay değil ki şu dönemde neredeyse tüm uygulamalarda karanlık mod filan var sorun olmuyor ama pembeleşme nasıl görünüyor göze batıyor mu hiçbir fikrim yok.
okjqKAaCuZ9U-kXBt2eBWno4nc9ojWPO0s_9UIpXg40.jpg

Hcd1a793f7f07487182fa2efb5686fd2eH.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı