Mi 5S Plus ve Mi 6 2023'te alınır mı?

Bütçe
2000-3500
okjqKAaCuZ9U-kXBt2eBWno4nc9ojWPO0s_9UIpXg40.jpg

Hcd1a793f7f07487182fa2efb5686fd2eH.jpg

Amaç?

Bütçe 3500 mü?
O bütçe de Mi9t Pro, Mi9 Pro ve S9+ bulabilirsin. S9 serisinde AMOLED yanığı gibi durumlara dikkat etmen gerek.

Evet üst sınırım 3.5k hocam. Sanırsam Samsung yeni nesil telefonlarında kaliteyi düşürmüş, Note 3'ten geçmeyi planlıyorum yalnız Note 3'lerde olan AMOLED yanığı bu S8 ve S9 serisinde(ve yeni Note serisinde tabii) olanların yanında ekranda toz gibi, ekranı artık nasıl yaptılarsa tek bir tane sorunsuzunu bulamadım bütçeyi aşıp mükemmel kondisyonda diyerek satılan cihazlar bile hafiften pembeleşme var vs. yazıyor ilanlarına.

Mi9 ve Mi9tlere bakacağım teşekkür ederim.

Dostlar 2021 yılında telefonum bozuldu ve bende o zamanlar idare etsin diye bir Note 3 N9005 aldım(SND800 olan model), sözde idare edecekti ve 2-3 ay içerisinde yenisini alacaktım ama öncelikler değişti ve başka şeylere para harcamam gerekti ve ben de 1-1.5 yıldır bu telefonu kullanıyorum ama artık bazı özellikleri beni deli etmeye başladı ve son 1 aydır telefon bakıyorum. Tabii ikinci el olacak, sıfır eli yüzü düzgün telefonlar 6-7 bin gibi fiyatlardan başlıyor ki onlarda pek iç açıcı durmuyorlar. En son Note 8 ve S9+ bakıyordum bütçem aralığında ama olanlar ya ömrünü doldurmuş ya da neredeyse sıfır telefon fiyatında oluyorlar. Ben de istemesem de Xiaomi bakmaya başladım ve gözüme birkaç model takıldı ve hatta 1500-2500 TL arasında bütçemi hiç zorlamadan alabiliyorum.
Mi 6.
Mi 5S Plus.
Mi mix 2
Note 8 Pro.

Kullanan veya bilgisi olan arkadaşlara birkaç sorum olacak cevaplarlarsa çok sevinirim.

1. Bu saydığım cihazlarda kronik göz ardı edilemeyecek bir sorun var mı?
  2. Note 3'te AMOLED ekrana çok alıştım IPS LCD ekran gözüme çok kötü gelir mi?
  3. Bu cihazlara TWRP ve Custom ROM kurmak ve bulmak kolay mı ve IMEI sorun çıkartır mı kuracak olursam?
  4. Emülatör ile oyun oynayan birisiyim Vulkan destekleri var mı?

Merhaba ben bir zamanlar arıyordum şu an kullandığım telefon 5 yıllık fakat 2020 model telefona taş çıkarıyor bir bakmani öneririm mi 8 Lite (ben ROM atmayı araştırmıştım Çin ROM'una geçersen oluyor Çin ROM'unda Google uygulamalari yok bunu göze alarak Çin ROM'una gec derim)
Ayrıca su modellerde güzel.
Mi 9 t(Pro modeli pahali ama onu bulursan bundan daha iyi)
Redmi Note 8 Pro (o fiyat bandında bulman zor)
Mi 8 Pro.

Evet üst sınırım 3.5k hocam. Sanırsam Samsung yeni nesil telefonlarında kaliteyi düşürmüş, Note 3'ten geçmeyi planlıyorum yalnız Note 3'lerde olan AMOLED yanığı bu S8 ve S9 serisinde(ve yeni Note serisinde tabii) olanların yanında ekranda toz gibi, ekranı artık nasıl yaptılarsa tek bir tane sorunsuzunu bulamadım bütçeyi aşıp mükemmel kondisyonda diyerek satılan cihazlar bile hafiften pembeleşme var vs. yazıyor ilanlarına.

Mi9 ve Mi9tlere bakacağım teşekkür ederim.

Ekran yanığı çok değilse alınır bence ben kullandım rahatsız etmiyor benim telefonumda azdı ama oyun oynaya oynaya az bir şey daha çoğalmıştı

Merhaba ben bir zamanlar arıyordum şu an kullandığım telefon 5 yıllık fakat 2020 model telefona taş çıkarıyor bir bakmani öneririm mi 8 Lite (ben ROM atmayı araştırmıştım Çin ROM'una geçersen oluyor Çin ROM'unda Google uygulamalari yok bunu göze alarak Çin ROM'una gec derim)
Ayrıca su modellerde güzel.
Mi 9 t(Pro modeli pahali ama onu bulursan bundan daha iyi)
Redmi Note 8 Pro (o fiyat bandında bulman zor)
Mi 8 Pro.

Ekran yanığı çok değilse alınır bence ben kullandım rahatsız etmiyor benim telefonumda azdı ama oyun oynaya oynaya az bir şey daha çoğalmıştı.

Mi9t Pro da bu fiyat bandında zor bir telefon gibi.
Şimdilik mi 8 bakıyorum(Lite versiyonu hoşuma gitmedi hem işlemci hem ekran konusunda) şahsen mi 8 Lite alacağıma mi 5S Plus veya mi 6 alırım en azından işlemci tarafını kurtarmış olurum. İstanbul'a dönmeyi bekilyorum şu anda(1-2 hafta içerisinde) ondan sonra piyasaya göre bir şey alırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı