Mi Band 5 sensördeki beyaz nokta nedir?

L4A7

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bugün Mi Band 5 elime ulaştı. Sorunsuz kullanıyorum ama sensörde resimdeki gibi bir şey var. Ayni ürüne sahip olanlarda da var mı?
Sorun olur mu?
Kare bölmede ve köşede. @tristessehivernale @Recep Baltaş

Dosya Ekleri

• IMG_20220205_235718.jpg
    IMG_20220205_235718.jpg
    176,2 KB · Görüntüleme: 111
Son düzenleme:
Hocam 1.5 yıldır kullanıyorum saati yeni gördüm o dediğinizi😂😂
Bende de var aynı model aynı beyaz nokta.
Bir sorun olmadı sorunsuz çalışıyor.

O noktada sizde var değil mi? Kare bölmede yer alan.
Evet, aynı modelden evde İki tane var. Hepsinde böyle yani endişelenecek bir şey yok sensör büyük ihtimalle.
Teşekkür ederim. Yüreğime su serptiniz.

Arkadaşlar cumartesi elime ulaştı cihaz. Bugün temizlerken fark ettim ki sensörlerin üstündeki cam çizilmiş. Sorum şu ki bu çizikler benim için sıkıntı değil çünkü cam sonuçta. 2 sorum olacak sizlere. Lütfen cevap verirken 2 soruyu da yanıtlayın.
1. bu çizikler ölçüm değerlerine etki eder mi?
2. sensöre kamera flaşı tutmak sensöre zarar verir mi?

Dosya Ekleri

• IMG_20220209_213255.jpg
    IMG_20220209_213255.jpg
    52,7 KB · Görüntüleme: 42
Aslında yanlış hatırlamıyorsam bu sensör dediğimiz şey lensi olmayan kamera. Hatta siz de telefonun flaşını açarak video kaydı alın ve parmağınızı kameranın üstüne koyun kalp atışınızı ölçebilirsiniz. Benzer mantıkta çalışıyorlar muhtemelen. O yüzden sensör ışığını aldığı sürece sorun yoktur bence. Zaten kendiniz de ölçüm yapabilirsiniz eğer çizik zarar verdiyse ölçüm yapamaz. Yani sorunuzun cevabı hayır.

Flaş tutmakta zarar vermez diye düşünüyorum. Belki sensörün kafasını karıştırabilir ama hasar bırakmaz.

Aslında yanlış hatırlamıyorsam bu sensör dediğimiz şey lensi olmayan kamera. Hatta siz de telefonun flaşını açarak video kaydı alın ve parmağınızı kameranın üstüne koyun kalp atışınızı ölçebilirsiniz. Benzer mantıkta çalışıyorlar muhtemelen. O yüzden sensör ışığını aldığı sürece sorun yoktur bence. Zaten kendiniz de ölçüm yapabilirsiniz eğer çizik zarar verdiyse ölçüm yapamaz. Yani sorunuzun cevabı hayır.

Flash tutmakta zarar vermez diye düşünüyorum. Belki sensörün kafasını karıştırabilir ama hasar bırakmaz.

Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı