Mi Box S 4K Ethernet bağlantısı

Hocam ürüne sahibim fakat çalışıp çalışmayacağını garanti edemem, daha önce böyle bir şey deneme fırsatım olmadı maalesef. Biraz araştırınca şöyle de bir konu çıkıyor karşımıza. İlgili arkadaş gayet kaliteli bir hub almış ama sorun yaşamış. Yerinizde olsam 30 liralık bir ürün alır denerim, çalışmazsa üzülmezsiniz en azından.

Ürün ile ilgili daha ayrıntılı bilgiyi @Lady Hellbender sağlayabilir belki. Ben de onun tavsiyesi ile almıştım.

@ErenTahterevallioğlu, bazı çevirici adaptörlerin bağlanılan cihazdan (yani Mi Box'tan) gücünü fazla çekebiliyor/kullanabiliyor dolayısıyla ilgili cihaza bağlandığınızda cihazın güç adaptörden alınan gücü adaptörle beraber yetmeyebilir ve çalışmama ihtimali oluşturabilir. Dolayısıyla @Kerykeion arkadaşımızın dediği gibi 30 liralık bir ürünü olan Alfais modelini alıp denemenizde fayda var.

@ErenTahterevallioğlu, bazı çevirici adaptörlerin bağlanılan cihazdan (yani mi box'tan) gücünü fazla çekebiliyor/kullanabiliyor dolayısıyla ilgili cihaza bağlandığınızda cihazın güç adaptörden alınan gücü adaptörle beraber yetmeyebilir ve çalışmama ihtimali oluşturabilir. Dolayısıyla @Kerykeion arkadaşımızın dediği gibi 30 liralık bir ürünü olan alfais modelini alıp denemenizde fayda var.

Yorumunuz için teşekkürler. Önceden elimde bir tane alfais model Hub vardı ama kardeşim başka bir adaptör takıp ürünü yakmıştı. Bir arkadaşımdan alıp deneyeceğim.

Yorumunuz için teşekkürler. Önceden elimde bir tane Alfais model Hub vardı ama kardeşim başka bir adaptör takıp ürünü yakmıştı. Bir arkadaşımdan alıp deneyeceğim.
Bu mevzuyla ilgili bir çok forumlarda aşağıdaki linkte belirttiğim ürünü kullanarak sorunsuz kullandığını ve iyi bir internet hızı aldığını belirtmişler. Ama fiyatı çok pahalı ve ürünle ilgili söylenenler ne kadar doğru net bilmiyorum.

Bir de şunu eklemek istiyorum; bazı Ethernet USB adaptörleri ilgili cihaza bağlanıp çalışsa bile internet hızı yetersiz kalıyormuş, UGreen markası o yüzden öne çıkıyor.

Bu mevzuyla ilgili bir çok forumlarda aşağıdaki linkte belirttiğim ürünü kullanarak sorunsuz kullandığını ve iyi bir internet hızı aldığını belirtmişler. Ama fiyatı çok pahalı ve ürünle ilgili söylenenler ne kadar doğru net bilmiyorum.

Bir de şunu eklemek istiyorum; bazı Ethernet USB adaptörleri ilgili cihaza bağlanıp çalışsa bile internet hızı yetersiz kalıyormuş, UGreen markası o yüzden öne çıkıyor.

Hocam aşağıda ki görsele göre Mi Box'ta çalışmaması gerekiyor ürünün.

ugreen.jpg

Hocam aşağıda ki görsele göre Mi Box'ta çalışmaması gerekiyor ürünün.

Eki Görüntüle 845760
Zaten yukardaki mesajımda belirttiğim gibi net bir bilgi yok, öte yandan modelden modele göre değişiyor olabilir ki çok detaylı araştırmak lazım bu konuda. Misal şu modelde Mi Box cihazında çalıştığını belirtmiş ve yorumlarda belirtiliyor.
Kaynak: Ugreen USB Ethernet USB 3.0 2.0 RJ45 USB HUB Xiaomi Mi kutusu 3/S Set top kutusu Ethernet adaptörü ağ kartı USB Lan|ugreen usb ethernet|usb ethernetnetwork card - AliExpress

Bir taraftan adını bilmediğim birçok adaptörlerin uyumlu olduğunu ve çalıştığını belirtmiş.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

UGreen'in farklı bir modelde sorunsuz çalıştığına dair Türkçe kaynak bulunmakta, mutlaka inceleyin. Ve aynı zamanda blog sitesinde 3 tane farklı adaptörleri belirtmiş.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı