Mi Note 10 Lite ekran koruyucu tavsiyesi

Telefon kullanmadığım için, ek olarak dediğin telefon elime geçmediğinden öneri yapamayacağım.
Ekran koruyucudur, kırılmaz camdır filan bunlar fasa fiso bana göre. Kırılmaz cam denilen sadece etkileyeceği çiziklerden ve darbeyi çok küçük bir şekilde hafifetmek. Dezavantajları da markadan, kalınlıktan düzgün oturtamamaktan vb. kaynaklı dokunmatiğe etki etmesi.
Yakın zamanda iki adet mi telefon için sipariş verip standart kırılmaz cam verdim ve taktım. Ancak beraberinde kılıf da aldık :) Çünkü Akil'in de dediği gibi darbelerden cam korumaz kılıf korur kullandığınız alanlar korur.
Düzgün bir kılıf seçmek korumak için daha önemlidir. Şahsi telefonum olsa ben katlanabilir kılıflardan alırdım. Bazı kişilere de bu şekilde tavsiye ettim ve telefonları hala sapasağlam hiç camı filan değişmedi :)
Bu yüzden cam filan taviye veremem çoğu aynı işi görecek boşuna kazıklanmaya gerek yok bana göre.

Telefon kullanmadığım için, ek olarak dediğin telefon elime geçmediğinden öneri yapamayacağım.
Ekran koruyucudur, kırılmaz camdır filan bunlar fasa fiso bana göre. Kırılmaz cam denilen sadece etkileyeceği çiziklerden ve darbeyi çok küçük bir şekilde hafifetmek. Dezavantajları da markadan, kalınlıktan düzgün oturtamamaktan vb. kaynaklı dokunmatiğe etki etmesi.
Yakın zamanda iki adet mi telefon için sipariş verip standart kırılmaz cam verdim ve taktım. Ancak beraberinde kılıf da aldık :) Çünkü Akil'in de dediği gibi darbelerden cam korumaz kılıf korur kullandığınız alanlar korur.
Düzgün bir kılıf seçmek korumak için daha önemlidir. Şahsi telefonum olsa ben katlanabilir kılıflardan alırdım. Bazı kişilere de bu şekilde tavsiye ettim ve telefonları hala sapasağlam hiç camı filan değişmedi :)
Bu yüzden cam filan taviye veremem çoğu aynı işi görecek boşuna kazıklanmaya gerek yok bana göre.

Evet haklısınız. "Kırılmaz cam 10 TL" çatısı altında satılan ürünler var mesela ama öyle bir şey yok. Benim takma amacım çiziklerden korumak. Düşünsenize derin bir çizik ya da hafif bir çizik açılıyor ekranda, beni çok rahatsız eder pişman olurum. Önceki kullandığım cihazın ekran korumasında bir çok çizik vardı mesela, değiştiriyorum ve jilet gibi oluyor. :)

Şimdi bir yerden alacağım ama kafama takılan kısım kavis kısmından atar mı, parmak izi okur mu, dokunmatikte problem oluşur mu vesaire. Bunun dışında Akil hocamın önerdiği Spigen kılıflara bakacağım.

Hala adam gibi bir koruyucu bulamadım. Bir telefoncuya sordum ve özel kestiklerini söyledi. 120 TL gibi bir fiyatı duyunca çıkıyordum o anda 100 TL'ye indirdi ama yaptırmadım. İnternetten alayım dedim, satın aldıktan sonra yorumları okudum neden tam tersini yaptım bende anlamadım. Yorumlarda kavis tarafından attığını duyar duymaz siparişi iptal ettim. Anlaşılan ekran koruyucu takamayacağım ben bu telefona.

Kavisli cihazın var mı derdin var...

Geri
Yukarı