Mi Note 10 Lite kapandı açılmıyor

Emre_2000

Hectopat
Tuvalette Instagram'da dolaşıyordum bir anda kapandı herhalde sarjı bitti dedim sarja taktım hiçbir hareket yok. Bilgisayara taktım hard reset denedim hala hareket yok ne olmuş olabilir?

Not: Bir ay önce IPad'de kullandığım Type-C Hub'ı telefonda denemiştim. Telefon bir anda kendine reset atmıştı. Şarja takınca o gün şarj olmadı sonra telefonu kapatıp açtım tekrar şarj olmaya başladı. O zaman şarj soketi yandı diye korkmuştum ama 1 aydır normal kullanınca bir şey olmamış demiştim. 1 ay önceki olay bugün etki etmiş olabilir mi?

Aynısı başıma geldi. Beklemekten başka çareniz olmuyor. Bir süre sonra açılıyor.

Yeter ki açılsın. Telefon fiyatlarına baktım korkunç uygun fiyata hiçbir şey yok.

Annem telefoncuya götürdü adam bir chip var içinde o yanmıştır video izlerken oluyor şu sıra 1000 lira ver yapayım demiş. Ban çok dolandırıcı gibi geldi bilgisi olan var mı?

Son düzenleme:
Güç entegresi yanmışsa onarım ya da değişim mecbur yapılacak. 1000 lira makul bir para onarım için.

Yüzeysel bir bakıp öyle demesi iskillendirdi beni. Oradan alıp başkasına götürdü annem. Orada içini açmadan bilemeyiz 200-1000 civarı tutar muhtemelen, yapamayacağımız bir şey olursa haber ederiz demiş. Şu an bakıyor inşallah kolay yapabilmistir.

Anakart yanmış çop oldu telefon. Çok fazla verim vardı yedekte almamıştım hepside yandı çok üzüldüm. En kötüsü yeni telefonlar çok pahalı alicak uygun fiyatı hiç bir şey bulamadım.

@Emre_2000 @725064 Allah aşkına kronik ne sorunu? Cihazın tek sorunu stock ROM. Rezalet. Aynı sorun benim başıma geldi. Hardbrick zorda olsa açtım cihazın hiçbir şekilde donanımsal olarak sorunu yok. Tek sorun saçma stock yazılımı ve tam yüklenmemiş sürümleri bu cihaza kurmadığım ROM recovery kernel kalmadı. Taş gibi cihaz ve 1 ay önceki olayın şimdi etki etmesi imkansız. Anakartı yandı diyen eleman emin mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Emre_2000 @725064 Allah aşkına kronik ne sorunu? Cihazın tek sorunu stock ROM. Rezalet. Aynı sorun benim başıma geldi. Hardbrick zorda olsa açtım cihazın hiçbir şekilde donanımsal olarak sorunu yok. Tek sorun saçma stock yazılımı ve tam yüklenmemiş sürümleri bu cihaza kurmadığım ROM recovery kernel kalmadı. Taş gibi cihaz ve 1 ay önceki olayın şimdi etki etmesi imkansız. Anakartı yandı diyen eleman emin mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aynı sorun POCO da da var bunda da. Ve bir sürü kişi yaşadı.

Geri
Yukarı