Xiaomi Mi Note 10 Lite aniden kapandı, açılmıyor

ulaslan0

Hectopat
Xiaomi Mi Note 10 Lite model bir cep telefonu kullanıyorum. Telefonda gezinirken aniden kapandı. Şarja takmaya denediğimde sarj dolum ekranı gelmedi. Bilgisayarıma bağlamayı denediğimde yine tepki vermedi. İnternetten biraz baktığım kadarıyla 'ses açma+güç tuşu (hard reset)' kombinasyonunu denedim ancak yine işe yaramadı (çoğunlukla işe yarayan bir yöntem sanırım). Telefonun sıcaklığı normaldi, yeni almıştım elime. Verebileceğiniz bir tavsiye var mıdır, ne yapmam gerekiyor? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Xiaomi Mi Note 10 Lite model bir cep telefonu kullanıyorum. Telefonda gezinirken aniden kapandı. Şarja takmaya denediğimde şarj dolum ekranı gelmedi. Bilgisayarıma bağlamayı denediğimde yine tepki vermedi. İnternetten biraz baktığım kadarıyla 'ses açma+güç tuşu (hard reset)' kombinasyonunu denedim ancak yine işe yaramadı (çoğunlukla işe yarayan bir yöntem sanırım). Telefonun sıcaklığı normaldi, yeni almıştım elime. Verebileceğiniz bir tavsiye var mıdır, ne yapmam gerekiyor? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bu sorun tüm cihazlarında olabiliyor. Note 9 Pro vardı aynı şekilde gitti. Anakartı yanmış dendi bilgin olsun hocam.

Ben de mi Note 10 Lite kullanıyorum ve son zamanlarda bu şikayetler çok artmaya başladı. Benim cihazım da açılmıyordu ve açılsa dahi sesler gelmiyordu. Servise gönderdim ve anakart değişimi için 3650 TL para ödedim. Çok rezil bir durum, bence yazılımsal bir sorun fakat hala kanıtlanabilmiş değil.

Bu sorun tüm cihazlarında olabiliyor. Note 9 Pro vardı aynı şekilde gitti. Anakartı yanmış dendi bilgin olsun hocam.
Ben de mi Note 10 Lite kullanıyorum ve son zamanlarda bu şikayetler çok artmaya başladı. Benim cihazım da açılmıyordu ve açılsa dahi sesler gelmiyordu. Servise gönderdim ve anakart değişimi için 3650 TL para ödedim. Çok rezil bir durum, bence yazılımsal bir sorun fakat hala kanıtlanabilmiş değil.
bir kere dahi düşmeyen, suya hiçbir türlü teması olmamış olan bir cihaz ne oldu da durduk yere kapandı gerçekten çok ilginç.

Garantisi devam etmekte. Eğer dediğiniz gibi anakart yanmışsa garanti kapsamına girer mi bu sorun? Ayrıca öyleyse veriler kesin çöp olacak, değil mi?

Bir kere dahi düşmeyen, suya hiçbir türlü teması olmamış olan bir cihaz ne oldu da durduk yere kapandı gerçekten çok ilginç.

Garantisi devam etmekte. Eğer dediğiniz gibi anakart yanmışsa garanti kapsamına girer mi bu sorun? Ayrıca öyleyse veriler kesin çöp olacak, değil mi?

Aynısı hocam masada duran cihaz bootloopa girdi 2 dk sonra gitti ve gelmedi bir daha. Baktım internetten çözüm CPU'nun açılmasından olabilir yazmışlar açtım ısıttım lehimlere falan baktım yanık kopuk yoktu ama telefonculardan da anakartın gittiğini doğrulattım hala değiştirecek bir anakart bulamadım 6 aylık cihaz yurt dışı sıfır ayarında kaldı kenarda. Senin cihaz Türkiye garantiliyse yolla değişim yaparlar direk.

Anakart garanti varsa ücretsiz değişirler büyük ihtimalle. Telefon hiç açılmıyorsa verileri yedeklemek biraz zor.
Aynısı hocam masada duran cihaz bootloopa girdi 2 dk sonra gitti ve gelmedi bir daha. Baktım internetten çözüm CPU'nun açılmasından olabilir yazmışlar açtım ısıttım lehimlere falan baktım yanık kopuk yoktu ama telefonculardan da anakartın gittiğini doğrulattım hala değiştirecek bir anakart bulamadım 6 aylık cihaz yurt dışı sıfır ayarında kaldı kenarda. Senin cihaz Türkiye garantiliyse yolla değişim yaparlar direk.
Sağolun. Cihaz Türkiye garantili. Telefonu şarja taktım bir süre sonra tekrar hard reset yöntemini deneyeceğim artık. Olmadı yapacak bir şey yok garantiye yollarım. Verilerin gidecek olması can sıkıcı durum işte :(

Sağ olun. Cihaz Türkiye garantili. Telefonu şarja taktım bir süre sonra tekrar hard reset yöntemini deneyeceğim artık. Olmadı yapacak bir şey yok garantiye yollarım. Verilerin gidecek olması can sıkıcı durum işte :(

Hocam direk yolla yenisi olmasa da sıfır anakart sıfır telefon gibi bir şey zaten tamir sonrası rapor tutar teknik servis sorup bilgi alırsın değişim mi oldu diye. Sonrasında Google Drive öneriyorum senede 50 liraya 100 GB veriyorlar.

Hocam direk yolla yenisi olmasa da sıfır anakart sıfır telefon gibi bir şey zaten tamir sonrası rapor tutar teknik servis sorup bilgi alırsın değişim mi oldu diye. Sonrasında Google Drive öneriyorum senede 50 liraya 100 GB veriyorlar.
upload hızları düşük olmasa zaten en sağlıklısı o da biliyorsunuz upload hızları yerlerde. O nedenle bulutlamayla uğraşmak zor oluyor

Upload hızları düşük olmasa zaten en sağlıklısı o da biliyorsunuz upload hızları yerlerde. O nedenle bulutlamayla uğraşmak zor oluyor.

Hocam haklısın alternatif istersen extra depolama al fiziksel örneğin uyumlu bir USB veya bilgisayarında bir alan olabilir. Ben her ihtimale karşı mecburen Google'da da yedek bulunduruyorum.

Geri
Yukarı