Micro ATX için CPU soğutucu önerisi

0gretmen

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: B450m-k İşlemci: Ryzen 5 2600 - Ekran Kartı: RX590 Sapphire Nitro+ 8 GB - Ram: 16GB Corsair 3000 mHz
Meslek
Öğretmen
Merhaba arkadaşlar,

ASUS B450M-K anakartım var. mATX için yapılmış küçük bir kasam var. Ryzen 5 2600 işlemcim için soğutucu arıyorum.
Bu kasaya ve MATX'e boyut olarak sıkıntı çıkarmayacak ama soğutma konusunda da güzel performans sağlayacak bir ürün arıyorum.
Sıvı soğutma mı kullanmalıyım? Yoksa güzel bir hava soğutma ile de bu iş hallolabilir mi? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar,

ASUS B450M-K anakartım var. mATX için yapılmış küçük bir kasam var. Ryzen 5 2600 işlemcim için soğutucu arıyorum.
Bu kasaya ve MATX'e boyut olarak sıkıntı çıkarmayacak ama soğutma konusunda da güzel performans sağlayacak bir ürün arıyorum.
Sıvı soğutma mı kullanmalıyım? Yoksa güzel bir hava soğutma ile de bu iş hallolabilir mi? Şimdiden teşekkürler.
ustam en iyi fiyat performans ürünü

Snowman M200​

Kasanın genişliğine bakmanız daha iyi olur. İşlemcinin üzerinden, kasa kapağına mesafeyi ölçerseniz bir de bütçe belirtirseniz daha sağlıklı tavsiye verilebilir.

Kasanın genişliğine bakmanız daha iyi olur. İşlemcinin üzerinden, kasa kapağına mesafeyi ölçerseniz bir de bütçe belirtirseniz daha sağlıklı tavsiye verilebilir.
Görsel atıyorum. h:16 cm normalde, yan fan 3 cm kısıyor.
Ama sökülür dert değil.
Bütce 300-500 civarı.

Sarı çemberi dikkate almayın.

Dosya Ekleri

• Kasa içi.png
    Kasa içi.png
    71,5 KB · Görüntüleme: 114
Yeşil olarak işaretlediğinizin 4 cm olduğundan emin misiniz? Stok fan yaklaşık 12 cm çapında olmalı. Eğer öyle ise bu ürünün yüksekliği 15 cm;

Şu ise yüksekliği 12,3 cm genişliği ise 10,4 cm ;

Alttaki de işlemciniz için yeterli olacaktır. 130W'a kadar soğutma kapasitesi mevcut. 3200G işlemci ile 4.0 GHz sabit frekansta 65 derece üstünü göstermeyen bir soğutucu.

Son düzenleme:
Hocam lejant eklemeyi unutmuşum. Yeşil olanlar ramlerin yüksekliği. Mavi daire şuanki stok fan.

Şu ürün hakkında ne düşünüyorsunuz?

Hocam lejant eklemeyi unutmuşum. Yeşil olanlar ramlerin yüksekliği. Mavi daire şuanki stok fan.

Şu ürün hakkında ne düşünüyorsunuz?

O da tercih edilebilir. Eğer onu tercih ederseniz, şu konu işinize yarayabilir.

@Andar Han teşekkürler tüm ilgi ve alakan için.

Geri
Yukarı