Microsoft Bing vs Google Chrome

Phoenix_08

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Merhaba. Bilgisayarıma Microsoft Bing'i indirdim ve şunu fark ettim ki Microsoft Bing Google Chrome'dan daha hızlı, çünkü arama yapınca Google Chrome gibi bekletmiyor ve siteleri çok hızlı açıyor. Güzel bir ana ekranı var, size göre bu tarayıcı nasıl bir şey?

Merhaba. Bilgisayarıma Microsoft Bing'i indirdim ve şunu fark ettim ki Microsoft Bing Google Chrome'dan daha hızlı, çünkü arama yapınca Google Chrome gibi bekletmiyor ve siteleri çok hızlı açıyor. Güzel bir ana ekranı var, size göre bu tarayıcı nasıl bir şey?

İkisi farklı. Biri arama motoru, diğeri tarayıcı.

Google'ın günlük hayatımızın dokusuna tamamen nüfuz etmesi, başka herhangi bir aramanın tacının inandırıcı bir rakibi olduğunu iddia etmeyi çok zorlaştırıyor.

Google, özelleştirilmiş aramalarla kullanıcıların tam olarak aradıklarını daraltmalarına yardımcı olabilir.

Kullanıcılar, anahtar kelimelerle ilgili olarak aşağıdakiler dahil farklı kategorilere göz atabilir: Görseller, Haritalar, Haber makaleleri, Çevrimiçi satın alabileceğiniz ürünler veya hizmetler, Videolar ve bilimsel makaleler.

Tüm arama motorları gibi, Google da arama sonuçlarını belirlemek için özel bir algoritma kullanır.

Google, algoritmasıyla ilgili bazı gerçekleri paylaşırken, ayrıntılar bir şirket sırrıdır.
En önemli faktör, söz konusu sayfaya bağlanan diğer Web sayfalarının sayısıdır.

Ayrıca, anahtar kelime bir sayfanın gövdesinde yalnızca bir kez görünüyorsa, o anahtar kelime için düşük bir puan alacaktır.

Ve bir web sayfasının var olduğu süre, Google'ın yerleşik bir geçmişi olanlara daha fazla değer vermesini sağlar.

Microsoft'un Bing'i aynı zamanda bir arama motoru olmasına rağmen, çalışma biçiminde Google'dan biraz farklıdır.

Ancak Bing'in çalışma şekli Google'a kıyasla nispeten basittir.

Google daha iyi bir hizmet sunuyor.

Geri
Yukarı