Microsoft Edge vs Google Chrome

yusuf6554

Megapat
Makaleler
65
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3600
MSI B450 Tomahawk MAX
ADATA XPG Spectrix D60G 2x 8 GB DDR4 3000MHz CL16
MSI GTX 1660 Super Gaming X
Cooler Master ML240L V2
Kingston A2000 1 TB SSD
SanDisk Ultra 3D 500 GB SSD
Kingston UV400 240 GB SSD
Samsung 850 EVO 120 GB SSD (Harici)
Corsair 275R Airflow White
Cooler Master MWE 700W 80+
Windows 11 Pro 23H2 64 Bit (x64)
Windows 11 Enterprise (Windows To Go) 23H2 64 Bit (x64)
Monitör 1: AOC 24G2SPU
Monitör 2: AOC C24G1
Merhaba arkadaşlar. Bununla ilgili aslında bir konum vardı fakat neredeyse 2 yıl geçti ve her iki tarayıcı da epey değişti. Bu nedenle konuyu tekrar açmak istedim.

2019'un sonundan beri Microsoft Edge kullanıyorum. Ondan önce Google Chrome kullanıyordum.

Microsoft Edge'den genel olarak epey memnunum. Daha önceden Chrome'dan Chrome Cleanup ve Software Reporter Tool sağ olsun soğumuştum. Edge o dönemde bana ilaç gibi gelmişti.

Fakat şu anda Microsoft Edge gerçekten epey bloated bir hale geldi. Elbette tüm ek menüleri ve bloat özellikleri kapatabiliyorsunuz fakat sürekli yeni bloat özellikler eklenmeye devam ediliyor. Bu da biraz sinir bozuyor.

Ben de bugünlerde farklı bir tarayıcı denemek istedim ve aklıma Google Chrome geldi. Chrome'u da normal sürüm olarak kurmak yerine Dev sürümünü kurmak istedim. Çünkü Dev sürümde bazı ek özellikler bulunuyor. Bu nedenle Google Chrome Dev sürümünü kurdum. Şu anda da bu yazıyı Google Chrome Dev ile yazıyorum.

Sizce Microsoft Edge mi, Google Chrome mu?

Son düzenleme:
Hala Edge. Geçen hafta Mozilla'ya bir baktım birkaç gün de yok abi Edge hem hız hem de performans anlamında bariz olarak çok çok daha üstün.

Geri
Yukarı