Microsoft, Büyük Windows 10 21H2 Güncellemesi İçin Testlere Başladı

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Windows 10 20H2 19042 ve 20201 ISO

2021’in ilk yarısında kullanıma sunulacak olan 21H1 sürümü nispeten küçük boyutta olabilir. Yılın sonlarına doğru gelecek 21H2 ise çok daha zengin ve kapsamlı bir güncelleme olacak. Bildiğiniz gibi Microsoft tarafından yılda iki kez büyük Windows 10 güncellemeleri yayınlanıyor. Genellikle daha büyük olan ve yenilik sayısının fazla olduğu güncellemeleri Nisan ve Mayıs aylarında görüyoruz. Daha küçük […]

Devamı: Microsoft, Büyük Windows 10 21H2 Güncellemesi İçin Testlere Başladı
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Insider'in farkı ne? Mavi ekran yerine yeşil ekran var başka?
Yenilikleri önceden test ediyoruz. Önceden dediğim bayağı önceden. Örneğin, 2004 güncellemesi sizlere mayısın sonu gelirken bizlere bu güncelleme şubatın ortalarında gelmişti.

Tabii; hatalar, yeşil ekran vb. tipte sorunlar yaşanabiliyor.

Ayrıca MVP'lik denen bir statü de var. Onun için de uğraş veriyorum.

Yenilikleri önceden test ediyoruz. Önceden dediğim bayağı önceden. Örneğin, 2004 güncellemesi sizlere mayısın sonu gelirken bizlere bu güncelleme şubatın ortalarında gelmişti.

Tabii; hatalar, yeşil ekran vb. tipte sorunlar yaşanabiliyor.

Ayrıca MVP'lik denen bir statü de var. Onun için de uğraş veriyorum.
MVP olunca ne oluyor peki? Dalga geçmiyorum bu arada bilmediğimden sordum :).

Estağfurullah.
  • Bazı ayrıcalıklara sahip olunabiliyor. Örneğin; Microsoft'un kendi eğitim dökümantasyonları direkt olarak açık oluyor.
  • Office 365'i kendi MVP hesabınıza tanımlayarak tamamiyle ücretsiz bir şekilde kullanbiliyorsunuz. Aynı şekilde MSDN üyeliği de var.
  • Microsoft geliştirme ekibi ile doğrudan sohbet edebiliyorsunuz.

MPV olunca bilgisayarınız her yeşil ekran olduğunda bir Microsoft görevlisi gelip sırtınızı sıvazlıyor, mavi ekran gelirse de yanağınızdan öpüyor.

**Dalga geçiyorum. Yanlış anlaşılmasın. 😉

Geri
Yukarı