Microsoft, desteğini kestiğini Windows 7'ye bir güncelleme daha yayınladı!

windows-7-isletim-sistemi-icin-yolun-sonu-10-yillik-destek-bitti-660x371.jpg

Windows 7'ye verdiği desteği kesen Microsoft, efsane işletim sistemine yeni bir güncelleme yayınlamak zorunda kaldı. Çünkü Windows 7 için sunulan son güncelleme, beraberinde duvar kağıtlarını bozmuştu ve kullanıcılar, siyah renkli bir duvar kağıdı kullanmak zorunda kalıyorlardı.

Windows 7, pek çok kullanıcı için büyük bir öneme sahip. Çünkü Windows 7'nin gereksiz uygulamalar kullanmıyor oluşu ve sadeliği, piyasaya sürülmesinin üzerinden 10 yıl geçmesine rağmen kullanıcıları memnun ediyor. Hal böyle olunca da kullanıcılar, sunulan güncellemeler kesilse bile Windows 7 kullanmaya devam etmek istiyorlar. Ancak bu durum, beraberinde bazı güvenlik sorunlarını da getiriyor.

Her ne olursa olsun Microsoft, Windows 7 için sunduğu desteği bundan sonra sadece belirli bir ücret karşılığında yapacak. Bu ücreti ödemek, daha çok işletmeler ve devlet kurumları tarafından kabul edildi. Ancak görünen o ki Microsoft'tan kaynaklanan hatalar, bugün giderildiği gibi bugünden sonra da giderilecek.

Kaynak: WebTekno

Windows'un izlediği yolu özetleyen müthiş şarkı karşınızda😆

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Her ne kadar desteği bitse de ve eski olduğundan kullanılmasını önermesem de Windows 7 hep benim için yeri ayrı kalacak.

Hiç unutmam hatırlarım ilk Windows 7 kullandığımda yeni çıkmıştı o zamanlar. O tasarım, işlevsellik göz alıcıydı. Modernizmin son noktası gibiydi benim için. Halen de öyledir ve en iyi tasarıma sahip Windows sürümüdür bana göre.

Ama yıllar geçti ve teknoloji gelişince şartlar değişti. 2020 yılında maalesef güncel bir sisteme Windows 7 kurmak olmuyor, saçma oluyor ve önerilmiyor. Yeniliğe ayak uydurmak lazım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı