Rehber Microsoft DreamSpark Kayıt, Kullanım ve Lisans Alma

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşın usb'ye yazdırsın, kurduktan sonra internete girip key alırsın.

@I3eyaz Şu an elimde bir laptop var ve kasayı topladığım zaman bu bilgisayar üzerinden win 8.1 yazılımını yükleyip kasaya aktarmak istiyorum. Şimdiden dreamspark a kayıt olup yazılımı usb ye indirip kasayı topladığım zaman usb yi takıp orjinalini direk yüklememi mi öneriyorsun ?

Download Windows Embedded 8.1 Industry Pro Evaluation from Official Microsoft Download Center
Bunu indirip USB'ye yazıyorsun. Technopat rehberlerine bakarak kuruyorsun. USB'den Windows yükleyip dreamspark'tan key alıyorsun. Keyi giriyorsun. Yani laptopda sadece Windows indirip USB'ye atıyorsun.
Ben ürün anahtarını alabildim de, Windows girdiğim ürün anahtarını kabul etmiyor. Neden acaba ? Ayrıca Microsoft' un resmi sitesinden Windows 8.1 Pro'yu indiremiyorum.

Windows 8.1 Industry pro keyi veriyor. Sizin windows sürümünüz ne ?

Dreamspark'ın bize verdiği Windows 8.1 yada 8.1 pro değil. Windows 8.1 Industry Pro, keyi kullanmak için bunu indirip keyi bu sistemi yükleyince girmelisiniz. Biraz daha bekleyip Dreamspark Windows 10 verince Windows 10 yüklersiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni bilgisayar aldığımızda önce başka bir yazılım yükleyip ardından Dreamspark ile orijinal Win 8.1 edinmek sizce doğru bir karar olur mu? Değilse eğer ne yapmalıyım?
Eski bilgisayarın ile orijinal Windows 8.1'i indirsen de iki kere iş yapmasan? Nasıl fikir?

Ben üniversiteyi bitirdim öğrenci değilim artık askerliğimi de yaptım kısa dönem olarak. Ben de Dreamspark'tan nasıl lisans alabilirim? Yoksa 300-500 TL'ye Windows 8 CD'si mi alacağım? G2A'dan mı Windows 8.1 115-120 TL'ye oradan mı almalıyım? Orası ucuz fakat güvenmiyorum. Korsan sürüm kullanacağıma bilgisayarı çöpe atar yada hiç kullanmam. En azından korsan sistem kullanmam. 1 sene ise lisans anahtarı beni idare eder. Yani öğrenci harici almanın yolu varsa gayet iyi olur benim için. Ekim-Kasım gibi belki Windows 10 çıkarsa gider onun CD'sini alır yada Windows 8.1 CD mi alacağım? @Recep Baltaş hocam. Bu konuda yardımcı olur musunuz? Öğrenci harici alınabiliyorsa.

@SypeR benim indirdiğim dosya .sdx uzantılı. Bunu nasıl iso uzantılı yapabilirim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı