Rehber Microsoft DreamSpark Kayıt, Kullanım ve Lisans Alma

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@SypeR Merhaba,elimde dreamspark keyim var ama Windows 8.1 Industry Pro yu download a tıkladığımda inmiyor ve get verifity butonu silik gözüküyor ne yapmalıyım?

Tamam indirdim pop-up lar açık değilmiş.Dosya SDC olarak indi nasıl ISO ya çevirebilirim acaba?

Daha dosyanın indirmesini tamamlamamışsın ki .ISO dosyasına dönüşsün.

Eki Görüntüle 80355

@zencicik İndirdiğin dosyayı sil ve daha sonra indirme konumunu değiştir. Ardından Secure Download Manager'i kapat ve ISO dosyasını içeren SDX ile tekrardan çalıştır. Akabinde yerini değiştirdiğin lokasyona indirmek üzere indirme işlemini başlat. Dosya inerken hiçbir şekilde ağ bağlantısı kesilmesin ve hard diskte en az 10GB'lık boş alan bulunsun. Hatta dosya inerken bilgisayarda hiçbir işlem yapma ve uyku moduna geçmeyi güç seçenekleri altından kapat.

Bu işlemlerden sonra inen dosya geçiçi .SDC yerine kalıcı .ISO formatına bırakacak. Eğer yine inmiyorsa başka bir bilgisayar üzerinden farklı bir ağ bağlantısı (misal internet kafeler) ile indir.

Daha önceki sayfalarda bu sorunun cevabını cevapladım.

Onuda çözdüm sanırım .sdc yi silip .iso yazdım ve İSO DOSYASI na çevirdi. Bir sorun çıkmaz umarım.

Dreamspark'tan yanlışlıkla İngilizce olarak indirmişim, dil paketleri ile sorun çözülür mü? Veya nasıl çözülür ? @SypeR

Çok teşekkür ederim @SypeR. Bende Microsoft un sitesinde embedded için yazmayınca korkmuştum.

Peki bunu pc ye kurmadan önce BİOS da yapmam gereken ayarlar var mıdır? Varsa neler ?

Standart ayarları yapman gerekli, başka bir şeye gerek yok.
Yani;
  • UEFI ise kurulum dosyasını hazırlarken Rufus üzerinden UEFI GPT olarak yazdırmak. Daha sonra ise formatını atmak.
  • BIOS ise kurulum dosyasını hazırlarken Rufus üzerinden BIOS veya UEFI MBR olarak yazdırmak. Daha sonra ise formatını atmak.

GPT olarak yazdırdım UEFİ kurucağım, teşekkür ederim.

Doğru yazılmış mı acaba?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    6 KB · Görüntüleme: 221
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı