Microsoft Edge bildirimleri kapatma

yasin pala

Hectopat
İnternet Explorer kullanıyorum ve bir siteye girdim izin ver butonuna bastım ve bildirim geliyor haliyle nasıl kapatabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Neden Internet Explorer kullanıyorsunuz? Hem hız hem de güvenlik bakımından vasat bir durumda. Yeni çıkan Microsoft Edge tarayıcısını deneyebilirsiniz. Windows işletim sistemleri için hem hız hem de güvenlik bakımından oldukça başarılıdır.

Chromim tarayıcılarına yeni gelen bildirim ayarını deneyebilirsin.

Screenshot_10.png

Bildirimleri açmak için simgeye tıklamanız ve izin vermeniz gerekiyor.
Yani zorunlu olarak seçmeni gereken evet ve hayır penceresi artık çıkmıyor. Bu çıkan bildirim ise sayfa kullanımını olumsuz etkilemiyor. Tabi sitelerin kendi oluşturdukları bildirim arayüzleri, bu ayardan bağımsız çalışıyor. Ama onlara da izin ver deyip seçtiğinizde, gene bu bildirim ekranları açılıyor.

Screenshot_11.png

Daha sonra izin veridiğini bildirimleri aşağıdaki yöntem ile kapatabilirsiniz.

Screenshot_12.png

Tarayıcılar için ayar sayfa bağlantısını kod kutusu içinde paylaştım.
O sayfayı araç çubuğuna yapıştırıp, sonra resimlerdeki ayarları uygulayın.

Chrome tarayıcısı için;
Kod:
chrome://settings/content/notifications

Screenshot_9.png

Edge tarayıcısı için:
Kod:
edge://settings/content/notifications

Screenshot_13.png

Brave tarayıcısı için:
Kod:
brave://settings/content/notifications

Screenshot_14.png

Ne yazık ki Opera tarayıcısı bu ayarları desteklemiyor. Vivaldi ayar menüsü farklı olduğundan varsa bile ben bulamadım.

Son düzenleme:
Ne yazık ki Opera tarayıcısı bu ayarları desteklemiyor. Vivaldi ayar menüsü farklı olduğundan varsa bile ben bulamadım.

Her iki tarayıcıda da deneysel ayarlardan açmak mümkün. Arayüze neden eklemediler bilmiyorum.

dfg.PNG

// The default "Enabled" option has the semantics of showing the quiet UI
// (animated location bar indicator on Desktop, and mini-infobars on Android),
// but only when the user directly turns it on in Settings. In addition to that,
// expose an option to also enable adaptively turning on the quiet UI after
// three consecutive denies or based on crowd deny verdicts.

Adaptif modda ard arda gelen 3 bildirimden sonraki engellenmiyor okuduğum kadarıyla.

Biraz geç güncelleme aldıkları için olabilir. @acv Opera GX çıkardıktan sonra güncelleme konusunda baya ağırdan alıyor. Önceden Chromium güvelik güncellemesi çıkınca, ertesi gün kendi tarayıcında da yayınlardı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı