Microsoft Edge geç açılıyor

Yer
Bilgisayarın Başı
Daha fazla  
Arkadaşlar, Chromium altyapısını kullanmaya başladığı günden itibaren Microsoft Edge varsayılan tarayıcımdı. Fakat bir güncelleme ile tarayıcının açılması 15-20 saniyeyi bulmaya başladı. Ben de bu yüzden başka tarayıcılara geçiş yaptım. Fakat Edge'den aldığım tadı hiçbirinden alamadım. Dün sorun düzelmiş mi diye tekrar yükledim fakat hala aynı idi. Bu sorunun bir çözümü var mı?

Arkadaşlar, Chromium altyapısını kullanmaya başladığı günden itibaren Microsoft Edge varsayılan tarayıcımdı. Fakat bir güncelleme ile tarayıcının açılması 15-20 saniyeyi bulmaya başladı. Ben de bu yüzden başka tarayıcılara geçiş yaptım. Fakat Edge'den aldığım tadı hiçbirinden alamadım. Dün sorun düzelmiş mi diye tekrar yükledim fakat hala aynı idi. Bu sorunun bir çözümü var mı?

Son güncellemeyi yükleyin ve başlangıç artırma ayarını açın.

1614514015544.png

Bende'de 5 saniyede açılıyor çok yavaş.

Başlangıç artırma özelliği ile çok hızlı açılıyor sanırım 1-2 saniyede.

Başka tarayıcı kullan.

Artı -1 Eksi
Son güncellemeyi yükleyin ve başlangıç artırma ayarını açın.

Eki Görüntüle 899805

Başlangıç artırma özelliği ile çok hızlı açılıyor sanırım 1-2 saniyede.

Açıklamasıın okursan, Edge kapansa bile arka planda sekmeler işlev görmeye devam edecek bunun anlamı ise sistemi kötüyse oyunlarda performans düşüşü yaşayabilir.

Başka tarayıcı kullan.

Edge'den aldığım tadı hiçbirinden alamadım.
Açıklamasıın okursan, Edge kapansa bile arka planda sekmeler işlev görmeye devam edecek bunun anlamı ise sistemi kötüyse oyunlarda performans düşüşü yaşayabilir.

en fazla 100MB RAM harcıyor arkada eğer sistemi kötüyse açmasın değilse açsın.

Hayır arkada sekmeler açık durmayacak sadece temel işlemler açık duracak şimdilik biraz fazla RAM harcıyor ama ileride düzelir bu sorun.
1614514688629.png

Geçmişi, çerezleri vs. temizleyin.
edge://settings/clearBrowserData

Son düzenleme:

Geri
Yukarı