Microsoft Edge Kasma Problemi

231981

Kilopat
Makaleler
1
Keskin hatlarından dolayı Edge tarayıcısını kullanmak istedim fakat kasma problemi ile karşılaştım. Mesela YouTube'a girdiğimde bir video açtığım zaman video ilerleme çubuğuna geldiğimde mouse imleci kasarak ilerliyor. Diğer tarayıcılarda bu problem olmuyor şu an sadece Edge'de yaşadım, bir çözümü var mı acaba? Windows 10 1803 Home sürümünü kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Edge'de bu sorunlar olabiliyor. Fakat yeni, geliştirilmesi süren Chromium tabanlı Edge şu anki haliyle bile çok başarılı. Onu önerebilirim. Normal Edge'i aratmaz. Ekstra olarak Chrome Web Store eklentilerini de destekliyor.

Tavsiyem Dev Channel olanı.
Microsoft Edge Insider Channels

Eklenti yüklemek için Chrome Web Store
Chrome Web Store

Kullandım ben Edge gibi keskin hatları olmadığı için sildim ayrıca Türkçe olmuyor.

Maalesef bunun için yapabileceğiniz bir şey yok. Microsoft windows 10 ile birlikte gelen Edge geliştirmekten vazgeçti diyebiliriz. Bu tarayıcı için sadece güvenlik güncelleştirmesi yayınlıyorlar.

Chromium Edge ise deneme sürümünde olduğundan şimdilik diğer dilleri desteklemiyor.
Türkçe olarak çalışmasını seçebilirsin. Ama ayarlar ve bazı menüleri İngilizce olarak kalacaktır.

Screenshot_1.png

Canary sürümü ise yavaştan Türkçe çeviri sunulmaya başlamış.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı