Microsoft Edge kaynak tüketim ayarları nasıl olmalı?

Glade

Hectopat
Makaleler
10
Daha fazla  
Meslek
FIFA 14 :)
Az kaynak kullanması benim için büyük bir kriter, ki bilgisayarım fazla kaynak kullanmaya izin vermiyor. Edge ve Chrome'un da kaynak tüketimi fazla, bir hocamız vardı. Tarayıcılarla ilgili her şeyi biliyordu, hatta uBlock Origin rehberi vardı. Bilen etiketlerse sevinirim.

Bir hocamız vardı. Tarayıcılarla ilgili her şeyi biliyordu, hatta uBlock Origin rehberi vardı. Bilen etiketlerse sevinirim.

Fazla eklenti kullanmayın, kaynak tüketimi artmasın.

@26318

1660585303092.png

Bu kadar var, ayrıca sistemi de ekleyeyim;

2 GB RAM 800MHz (Birazdan CPU-Z değerlerini atacağım.)
AMD Radeon 4300/4500 Series
Intel Core 2 Quad Q8300 2.40 GHz
300 GB HDD (Birazdan CrystalDiskInfo değerlerini atacağım.)

Eki Görüntüle 1486903

Bu kadar var, ayrıca sistemi de ekleyeyim;

2 GB RAM 800MHz (birazdan CPU-Z değerlerini atacağım.)
AMD Radeon 4300/4500 series.
Intel Core 2 Quad Q8300 2.40 GHz.
300 GB HDD (birazdan CrystalDiskInfo değerlerini atacağım.)

Edge'in kendi çevirisi var. Google çeviri eklentisini kaldırmanızı öneririm.

Edge'in kendi çevirisi var. Google çeviri eklentisini kaldırmanızı öneririm.
Hocam Google Çeviri'yi zaten pop-up içinde sadece seçtiğim kısmı çevirdiğim için kullanıyorum. Başka alternatif eklenti varsa söyleyebilirsiniz.

1660585716728.png

Tüm özellikleri bu, 400 MHz 'miş. :|

@Glade RAM miktarı az, ne yaparsan yap tarayıcı kasabilir. Edge'in sistem ve performans ayarlarına girip kendin düzenleyebilirsin. Böyle RAM miktarınız düşükse Mem Reduct ya da ISLC kullanmanızı öneririm.

@Glade RAM miktarı az, ne yaparsan yap tarayıcı kasabilir. Edge'in sistem ve performans ayarlarına girip kendin düzenleyebilirsin. Böyle RAM miktarınız düşükse Mem Reduct'ya da ISLC kullanmanızı öneririm.
Mem Reduct eskiden kullandım fakat yeniden bakacağım. ISLC'yi kullanamadım, beceremedim.

@26318 bir bakar mısınız konuya?

Son düzenleme:
Mem Reduct ya da ISLC pek işine yaramaz. Bellek temizleme uygulamaların takılmasına yol açacaktır.

Mesela AdGuard yerine uBlock Origin kullanabilirsin. AdGuard daha yüksek kaynak tüketiyor.

Ayrıca Edge'in çeviri sistemi var. Google çeviri uzantısını kaldır. Watch2Gether uzantısını da kullanacağın zaman açarsın. Ya da Hyperbeam gibi uzantı olmadan kullanılan sitelere bakabilirsin.

Son düzenleme:
Mem Reduct ya da ISLC pek işine yaramaz. Bellek temizleme uygulamaların takılmasıan yol açacaktır. Mesela AdGuard yerine uBlock Origin kullanabilirsin. AdGuard daha yüksek kaynak tüketiyor.
Cidden Mem Reduct aşırı takılma yapıyor, %70 kullanmaya silmesini ayarladım ve durdurulamaz bir takılma oluyor. Sildim, uBlock Origin deneyeceğim.

Geri
Yukarı