Microsoft Edge kurarken "internet bağlantısı kurulamıyor" hatası

saHran

Decapat
Yer
Ankara
Ekran Alıntısı.PNG

Merhaba bilgisayarıma Microsoft Edge kurmaya çalıştığımda bu hatayı alıyorum ne yapmam gerektiğni bilmiyorum yardım edebilir misiniz?

Eki Görüntüle 1589024

Merhaba bilgisayarıma Microsoft Edge kurmaya çalıştığımda bu hatayı alıyorum ne yapmam gerektiğni bilmiyorum yardım edebilir misiniz?

Güvenlik duvarını kapatıp kurmayı deneyebilirsiniz. Normalde Microsoft Store üzerinden indirmeyi deneyebilirsiniz fakat sisteminiz Windows 7 olduğundan dolayı Microsoft Store üzerinden indiremezsiniz.

Son düzenleme:
Heh tamam buldum kapattım terar deniyorum.

Sorun hala devam ediyor.

Yönetici olarak çalıştırdınız mı Edge setup dosyasını?

Microsoft Edge'in offline indirme dosyasını aradım ancak bulamadım.

Yönetici olarak da çalıştırdım ancak aynı sorun halen devam ediyor.

Bu konuya bakabilirsiniz, Kaspersky kurduktan sonra çözülmüş. Gerçekten tuhaf ama sanırsam Windows 7'nin bir güvenlik koruması ya da bir uyumsuzluğundan falan Microsoft Edge'in internete bağlanmasına engel oluyor olabilir.

Bu konuya bakabilirsiniz, Kaspersky kurduktan sonra çözülmüş. Gerçekten tuhaf ama sanırsam Windows 7'nin bir güvenlik koruması ya da bir uyumsuzluğundan falan Microsoft Edge'in internete bağlanmasına engel oluyor olabilir.

Bakıyorum hemen.

Ekran Alıntısı(1).PNG

İndiriyorum ancak sürekli bu hatayı alıyorum indir e tıklayım .NET Framework'u kuruyorum ancak sorun hala devam ediyor bu sefer neden oluyor?

Son düzenleme:
Bakıyorum hemen.

Eki Görüntüle 1589197

İndiriyorum ancak sürekli bu hatayı alıyorum indir e tıklayım .NET Framework'u kuruyorum ancak sorun hala devam ediyor bu sefer neden oluyor?

Windows 7 güncel mi? Güncel değilse güncelleyin bence. Bir de Ethernet'ya da Wi-Fi sürücüleri güncel değilse güncellemeyi deneyin. Farklı bir tarayıcı ile örneğin Chrome kullanırken sitelere girerken çoğunlukla sertifika ya da saat hatası alıyor musunuz? Alıyorsanız onun için güncelleme kurmanız lazım.

Geri
Yukarı