Microsoft Edge, Tüketilen RAM Miktarını Sınırlamanıza İzin Verecek

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Microsoft Edge 121

Microsoft, uzun zaman sonra Edge tarayıcısı için yeni bir özellik yayınlıyor. Şirket, tarayıcının tükettiği RAM miktarından memnun olmayan kullanıcılar için, yerleşik RAM sınırlandırma özelliğine kavuşuyor. Yeni RAM kontrolleri, bir kullanıcı tarafından Edge Canary kanalında keşfedildi. Microsoft, kullanıcıların oyun oynarken veya her zaman bellek kullanımını sınırlamasına izin vermeyi planlıyor. Özel bir ayarlama kaydıracı sayesinde, Edge’in belirlenen […]

Devamı: Microsoft Edge, Tüketilen RAM Miktarını Sınırlamanıza İzin Verecek
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Tarayıcı performansını düşürmek dışında bir işe yaradığını düşünmüyorum.
Düşük RAM'e sahip özellikle de eski cihazlarda belki oyun ve tarayıcı aynı anda açıkken işe yarayabilir. Ancak sanırım minimum 1 GB'a kadar sınırlanabiliyor. Bu yüzden 4 GB civarı RAM'e sahip ve Windows 10 22H2 gibi sürümleri çalıştıran cihazlarda, bu konuda da işe yarayacağını fazla düşünmüyorum.

Tasarımı biraz daha kütlükten çıksa ve Microsoft tarayıcıda Bing'i dayatmasa geçilebilir aslında.

Tasarımı bence gayet hoş. Şu dayatma muhabbetleri her konuda var. Daha doğru reklam vs. deneseler insanların daha açık kapı bırakacağını düşünüyorum. Hatta Bing bazı aramalarda bana Google'dan daha iyi geliyor. Cortana falan bayağı hoşuma gidiyor.

Tasarımı biraz daha kütlükten çıksa ve Microsoft tarayıcıda Bing'i dayatmasa geçilebilir aslında.
Bing'i tarayıcının ayarlarından kolayca değiştirebilirsin. Ayarlara gir, arama yerine 'bing' veya 'adres çubuğu' yaz, karşına çıkar. Kalıcı olarak Gugıl yapabilirsin.

Bing'i tarayıcının ayarlarından kolayca değiştirebilirsin. Ayarlara gir, arama yerine 'Bing' veya 'adres çubuğu' yaz, karşına çıkar. Kalıcı olarak gugıl yapabilirsin.

Yok yine kurtulamıyorsun. Sağ tık yaptığında Bing ve gugıl da ara seçeneği üst üste. Yanlışlıkla basıyorsun.
Şöyle darlıyor;

Dosya Ekleri

• LVpEkvNXNZIPI2Ra.jpg
    LVpEkvNXNZIPI2Ra.jpg
    32,1 KB · Görüntüleme: 43

Geri
Yukarı