Microsoft Edge video oynatma sorunu

panzer1699

Decapat
Daha fazla  
Edge tarayıcıda bazı sitelerde videoları oynatmıyor. Mesela sosyalhalisaha.com da hiçbir video açılmıyor. Beyaz ekran kalıyor. Yine nba.com'daki videolarda ise.
Group: Invalid DRM error with drm_no_key_system code: 2006 hatası verip videoları oynatmıyor.
Uzun süredir Edge taracıyı kullanıuyorum ancak bir süredir bu problem devam ediyor çözüm bulamadım. Öneri ve çözümlerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Edge tarayıcıda bazı sitelerde videoları oynatmıyor. Mesela sosyalhalisaha.com da hiçbir video açılmıyor. Beyaz ekran kalıyor. Yine nba.com'daki videolarda ise.
Group: Invalid DRM error with drm_no_key_system code: 2006 hatası verip videoları oynatmıyor.
Uzun süredir Edge taracıyı kullanıuyorum ancak bir süredir bu problem devam ediyor çözüm bulamadım. Öneri ve çözümlerinizi bekliyorum.
Başka tarayıcılarda açıyor mu? Bende açılıyor.

Edgeye geri bidirim gönderin hstts ekran görüntüdü paylaşabilirsiniz. Başka tarayıcı kullanın. Veya format atın.
Teşekküler ilginiz için ancak böyle bir sorun için format atmak pek mantıklı değil. Geri bildirimde bulunmuştum zaten. Diğer tarayıcılardan devam ediyorum şimdilik

Ben de test ettim. Sitelerde sorun yok. Güvenlik ayarı açıki gizlilik ayarı katıda ve üçüncü taraf çerezleri engelliyorum. Üstüne Ublock Origin ve Privacy Badger kullanıyorum.

İlk olarak kullandığınız uzantıları kontrol edin. Bir uzantı sayfanın çalışmasını önlüyor olabilir.

Daha sonrasında aşağıda önerdiğim ayarları uygulayın.

Mesela güvenli DNS ayarı bu sitelerin oynatıcılarında yaşanan sorunu çözebilir. Güvenli DNS genel olarak internet güvenliği ve yasaklı sitelere erişim vb. işe yarıyor.

Sorun yaşadığınız sitelerin verilerini temizlemeyi deneyin. Bu o siteler için çerezleri temizleyecektir. Yine olmazsa tüm tarayıcı çerezlerini temizlemeyi deneyin. Çerez temizliği hantallaşan tarayıcı ve bu tarz hataları düzeltecektir.

2023-11-08_09-31.png

2023-11-08_09-32.png

Çerez temizliğinden sonra sayfayı CTRL+F5 ile yenileyin.

Tüm çerez temizliği için aşağıdaki konumu adres çubuğuna yapıştırın. Tüm zamanları ve çerez ayarını seçin. Çerez temizliği oturum açtığınız tüm sitelerden çıkış yapılmasına yol açacaktır.

Kod:
edge://settings/clearBrowserData

2023-11-08_09-34.png

Ben de test ettim. Sitelerde sorun yok. Güvenlik ayarı açıki gizlilik ayarı katıda ve üçüncü taraf çerezleri engelliyorum. Üstüne uBlock Origin ve Privacy Badger kullanıyorum.

İlk olarak kullandığınız uzantıları kontrol edin. Bir uzantı sayfanın çalışmasını önlüyor olabilir.

Mesela güvenli DNS ayarı bu sitelerin oynatıcılarında yaşanan sorunu çözebilir. Güvenli DNS genel olarak internet güvenliği ve yasaklı sitelere erişim vb. işe yarıyor.

Sorun yaşadığınız sitelerin verilerini temizlemeyi deneyin. Bu o siteler için çerezleri temizleyecektir. Yine olmazsa tüm tarayıcı çerezlerini temizlemeyi deneyin. Çerez temizliği hantallaşan tarayıcı ve bu tarz hataları düzeltecektir.

Eki Görüntüle 2006983

Eki Görüntüle 2006984

Tüm çerez temizliği için aşağıdaki konumu adres çubuğuna yapıştırın. Tüm zamanları ve çerez ayarını seçin. Çerez temizliği oturum açtığınız tüm sitelerden çıkış yapılmasına yol açacaktır.

Kod:

Eki Görüntüle 2006985

Ben de test ettim. Sitelerde sorun yok. Güvenlik ayarı açıki gizlilik ayarı katıda ve üçüncü taraf çerezleri engelliyorum. Üstüne Ublock Origin ve Privacy Badger kullanıyorum.

Eki Görüntüle 2006983

Eki Görüntüle 2006984

Kod:

Eki Görüntüle 2006985
Geçmişte temizlik yaptıktan soınra sosyalhalısaha düzeldi ancak nba.com da aynı hata devam ediyor. Tarayıcı sürümüm 119.0.2151.44 yani en güncel sürüm. Siz de koıntrol eder misiniz nba.com u? Maç özeti izleyebilirsiniz üyelik vs olmadan

Yeni konular

Geri
Yukarı