Rehber Microsoft Edge Tavsiye Ettiğim Ayarlar ve Uzantılar

Darktower

Gigapat
Makaleler
13
Screenshot.png

Yeni Microsoft Edge ile web'de gezinmeyi daha da kolay hale getirmek için performans, uyumluluk ve hıza sahip olursunuz. Tarayıcı Windows 10 güncel sürümü ile yüklü olarak geliyor. Ama eski sürüm yüklenebiliyor. O yüzden güncel olduğundan emin olun.

edge://settings/help

Screenshot_4.png

Başka bir işletim sistemi ya da eski bir sürüm kullanıyorsanız, bağlantıdan kurabilirsiniz.
Microsoft Edge ve Bing, çevrimiçi gizliliğinizi korumak için gerekli araçları sunar. Web'deki en kapsamlı yerleşik öğrenme ve erişilebilirlik araçları yelpazesine sahip olan yeni Microsoft Edge, işlerinizi halletmenize yardımcı olmak için tasarlandı. Microsoft Edge, tarayıcıda doğrudan yerleşik olarak bulunan Microsoft güvenlik teknolojisine sahiptir, bu sayede internette güvenli bir şekilde gezinmeye başlamak için hiçbir şey yapmanız gerekmez.

Sürprizbozan içinde tarayıcı için ayar önerisi yaptım.
Kırmızı ile işaretlediklerimi yapmanızı öneririm.
Yeşil ile işaretli olanları sizin kullanımınıza bıraktım.

Screenshot_3.png

Screenshot_4.png

Screenshot_5.png

Screenshot_6.png

Screenshot_7.png

Screenshot_8.png

Screenshot_9.png

Screenshot_10.png

Screenshot_11.png

Screenshot_13.png

Screenshot_12.png

Screenshot_11.png

Yeni sekme sayfasını olabildiğince sade tutuyorum.

Screenshot_2.png

Screenshot_3.png

Screenshot_4.png

H264ify uzantısı YouTube video oynatıcısını farklı bir Codec ile çalışmaya zorlar. Bu yöntem YouTube CPU tüketimin %40'a yakın azaltır. Ama 1080P 60 FPS üstü video seçeneklerinden mahrum kalırsınız.

Edge tarayıcısının kendi uzantı mağazası var. Neredeyse Chrome ve Firefox mağazası kadar içerik olarak zengin diyebilirim. Ayrıca Chrome mağazasının uzantılarını destekliyor. Chrome mağazasında bulunan temaları da aktarabiliyorsunuz.
Screenshot_8.png

Screenshot_9.png

Son düzenleme:
KS
Darktower

Darktower

Gigapat
Makaleler
13
Hayır. Paylaştığım sürüm stabil versiyondur. Bu sürüm uzun süredir insider olanlara yollamışlar.
Beta sürüm yüklediğinizde Windows varsayılan Edge kaldırılmıyor. Ama bunu yükleyince dediğim gibi Windows 10 gelen Edge sürümü kalkıyor.

KS
Darktower

Darktower

Gigapat
Makaleler
13
Canary sürümünde çevirilere başlamışlar. Büyük ihtimalle tüm dillere çeviriler bitince herkese yayınlayacaklar.
Ayrıca Bloglarda İnternet explorer kullanan uygulamaların artık Edge ile açılması için gereken adımları yapacaklarını söylemişler. Yani ileride Windows 10 sadece Chromium Edge yüklü gelecek.

JeaLeusy

Hectopat
Linkten indirdim kullanıyorum hoşuma gitti gayet hızlı.

RiverGL70

Hectopat
Makaleler
4
Yer
İstanbul
Hızlı erişim yok mu? Brave deneyelim dedik, yok. Bunu indirdik, yine yok. Çok mu zor hızlı erişim özelliği koymak?

Yukarı